Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Jeden wypadek, pięć kolizji

2019-11-05 07:00:00 (ost. akt: 2019-11-04 18:04:06)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2019” na nidzickich drogach było spokojnie. Mundurowi obsłużyli 6 zdarzeń drogowych, dokonali kontroli 154 pojazdów, nałożyli 32 mandaty karne.

Akcja „Znicz 2019” trwała od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada. W tym czasie na drogach powiatu nidzickiego służbę pełniło 71 policjantów i 2 strażników miejskich.

Funkcjonariusze wspólnie pracowali na drogach dojazdowych do cmentarzy, gdzie rozładowywali tworzące się chwilowo korki. Udzielali osobom przyjezdnym informacji na temat zmiany organizacji ruchu.

Od czwartku do wczoraj policjanci wystawili 32 mandaty, w tym 27 za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy, a wobec 18 kierowców zastosowali pouczenie za inne wykroczenia drogowe. Na obszarze powiatu nidzickiego doszło do 5 kolizji i jednego wypadku drogowego. Dwie z nich miały miejsce na drogach publicznych, trzy pozostałe na nidzickich parkingach.

W nocy z soboty na niedzielę (z 2 na 3 listopada) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy otrzymał zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu drogowym w miejscowości Janowo. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący pojazdem osobowym marki Skoda 19 – letni mieszkaniec Chorzel jadąc ul Przasnyską od strony miejscowości Ryki w kierunku centrum Janowa nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego uszkodził zaparkowany przy drodze pojazd osobowy marki WV, a następnie wypadł z drogi, pokonał ogrodzenie i wjechał w budynek mieszkalny. Kierujący nieprzytomny został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Z 19 – latkiem w pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów - obaj o własnych siłach opuścili rozbite auto i zostali przetransportowani do ZOZ Działdowo. Brak doświadczenia za kierownicą oraz nadmierna prędkość mogły przyczynić się do zaistnienia tego zdarzenia, ponieważ jak ustalono, nastolatek od kilku miesięcy posiadał prawo jazdy. Mieszkańcom posesji przy ul. Przasnyskiej nic się nie stało.

Pora od października do marca do najtrudniejszy czas dla wszystkich uczestników drogi. Apelujemy, aby w tym okresie kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Przypominamy, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. a zatem nośmy je na sobie, nie chowajmy odblasków w biurkach, szafkach czy też torebkach.


kpp Nidzica


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages