Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Nidzicka "Dwójka" Niepodległej

2019-11-11 20:27:09 (ost. akt: 2019-11-11 20:28:01)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

Dzień 11 listopada, to pamiętna data w dziejach naszego narodu. To dzień, w którym słowa: Ojczyzna, Niepodległość i Patriotyzm nabierają szczególnego znaczenia. To dzień, w którym społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 uroczyście obchodzi rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie zaśpiewamy 4 – zwrotkowy hymn narodowy, okolicznościowa wystawa w holu głównym, symbole narodowe w pracach plastycznych uczniów klas najmłodszych, cała szkoła udekorowana w biało – czerwone barwy – wszystko to przypominało o radosnym wydarzeniu sprzed 101 lat.

Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości był wyreżyserowany przez nauczycieli Joannę Marcjanik, Beatę Warecką, Marcina Bąkowskiego i Iwonę Bober montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Pokazowi obrazów towarzyszyła wyrazista, zmienna w tempie muzyka, dodatkowo oddziaływająca na odbiór. Patriotyczne treści wybrzmiały w mowie i piosence, etiudach teatralnych i tańcu. Uroczystość zakończono wspólnym odśpiewaniem „Roty” dając wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

J.M.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages