Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Biały Orle szybuj... - Akademia z okazji Święta Niepodległości

2019-11-13 16:00:00 (ost. akt: 2019-11-13 15:03:01)

11 listopada jest szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Tego dnia po 123 latach niewoli, Polska Odzyskała Niepodległość.

Co roku 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo.

To data - symbol, bo wolność zawitała wówczas do polskich domów. To data szczególna dla każdego Polaka, dlatego tego dnia w naszym przedszkolu czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska wróciła na mapę Europy.

8 listopada 2019 roku wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień. Recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne opowiadające o historii Polski, namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem wszystkich zebranych rodziców oraz gości. Następnie przystąpiono do zaprezentowania części artystycznej, która została przygotowana przez Agnieszkę Komorowską i Ewelinę Chmielewską, a wykonanej przez dzieci z grupy "Tygryski".

Słowem i piosenką oddały szacunek narodowym symbolom walki i miłości do Ojczyzny.

Tego dnia, 8 listopada wzieliśmy udział w przedsięwzięciu "Szkoła do hymnu" i odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego".

Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku zaproszonych gości. ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota. Występ przedszkolaków został nagrodzony gromkimi brawami.

Na zakończenie głos zabrała Małgorzata Sawicka - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, która podziękowała za możliwość uczestniczenia w tak wspaniale przygotowanej akademii upamiętniającej Święto Odzyskania Niepodległości.

Dzięki tej uroczystości utwierdziła się w przekonaniu, że Polska mając takich małych obywateli może patrzeć jasno w przyszłość .


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: przedszkolebajka

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages