środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

POLECAM: ,,Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego

2019-11-30 10:00:00 (ost. akt: 2019-11-28 13:13:15)

"Kamienie na szaniec"Aleksandra Kamińskiego to książka o ludziach, którzy potrafią pięknie żyć i pięknie umierać.

Niedawno przeczytałam książkę pt. ,,Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego, która bardzo mi się spodobała. Ta książka obróciła moje życie o 180 stopni, a jej lektura to najwspanialsza nauka patriotyzmu. Jak często zdarzyło się Wam w rozmowach z rówieśnikami poruszać tematy związane z przywiązaniem do miejsca urodzenia, wydarzeń z przeszłości waszych rodziców i dziadków, czy wiecie skąd pochodzą…

Poznając kolejno losy bohaterów, ludzi w moim wieku lub ciut starszych, poczułam się dumna, że urodziłam się właśnie w Polsce. Zrozumiałam wagę słów Papieża Jana Pawła II o zadanej nam wolności. ,,Kamienie na szaniec'' to literatura faktu, powstała na podstawie pamiętnika jednego z bohaterów tej opowieści. Ze szczegółami przedstawia np. odbicie Rudego z rąk Gestapo.

Kim był Rudy, kim byli inni młodzi i tak odważni ludzie, którzy chwycili za broń, aby walczyć za ojczyznę? Kiedy z wesołków, lekkoduchów i marzycieli przeobrazili się w bohaterów? Czy moje pokolenie jest do nich podobne? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami, dlatego warto przeczytać ,,Kamienie na szaniec''.


Lubisz czytać? Chcesz polecić książkę? Opisz swoją ulubioną pozycję czytelniczą i prześlij do nas na adres: nidzica@gazetaolsztynska.pl Nie zapomnij dołączyć zdjęcia!


Wiktoria Szulczak z kl. 2 TE w ZSZiO

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages