2019-11-24 21:48:26(ost. akt: 2019-11-25 18:45:41)

W niedzielę (24 listopada) w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy zainaugurowane zostały rozgrywki IX Edycji Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2019/2020
Nidzicka Halowa Liga Piłki Nożnej to najbardziej prestiżowa impreza sportowa, ciesząca się największą popularnością wśród nidzickiej publiczności, spragnionej piłkarskich emocji.

W tegorocznych rozgrywkach NHLPN występuje 18 zespołów podzielonych na I ligę (10 zespołów) i II ligę (8 zespołów)

W I lidze grają zespoły: Cuba Napiwoda, Polonia Muszaki, Kamet, Młode Orły, Stalmot, Old Boys, Marian i Przyjaciele, Blues Brothers Zagrzewo, Isoroc Polska i Fc Miami. W II lidze grają: Szemplino Team, Awa Mebel, FMR Lisicki, Źródlani Łyna, Zatorze, Iskra Żelazno, Leuro Young Boys i Tartak Skorpion Napiwoda.

W 1 kolejce doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. W I lidze zdobywca Pucharu Ligi z ubiegłego sezonu zespół Old Boys niespodziewanie uległ zespołowi Stalmot & Wolmet 2:4. Jedynie do przerwy faworyt dotrzymywał kroku prowadząc po golu Waldka Pyrackiego 1:0. Po przerwie świetną skutecznością popisał się zespół z Sienkiewicza aplikując bardziej dojrzalszemu rywalowi aż 4 gole. Dwa z nich autorstwa młodego Franka Wiśniewskiegho wywarły spory aplauz licznie przybyłej na ten turniej nidzickiej publiczności. Pozostałe gole dla Stalmotu zdobyli Tomek Lesiński i Mateusz Sobotka, dla Old Boys Andrzej Łochnicki.

Stracił też punkty, tylko że dwa zwycięzca ubiegłorocznych rozgrywek NHLP Cuba Napiwoda która zaledwie zremisowała 4:4 z Polonią Muszaki,. Drogę przez mękę przechodzili piłkarze Cuby w tym meczu. Poloniści z Muszak prowadzili otwartą grę z faworytem i to oni dyktowali warunki gry. Do przerwy Cuba co prawda prowadziła 1:0 po golu Szymona Wiśniewskiego ale po zmianie stron to Polonia rozdawała karty na boisku. Gole dla Polonii zdobyli: Sebastian Szczypiński -2 oraz Kamil Szymanowicz i Adam Wójtów, dla Cuby Krzysztof Dąbkowski -2 oraz Przemek Byller.

Komplet punktów stracili zespół Mariana i jego Przyjaciół. Zespół z Janowca uległ sąsiadom zza miedzy Blues Brothers Zagrzewo 1:4. Brothersi zagrali skutecznie i zasłużenie wygrali ten mecz. Gole dla zagrzewian zdobyli Łukasz Łaszczych, Marcin Czaplicki, Dawid Gajewski i Krzysztof Rama, dla Marianów Michał Mosakowski.

Komplet punktów zgarnął Kamet który pokonał Młodych Orłów z Janowca skromnie bo skromnie bo zaledwie 1:0. Młodzież z Janowca grała na równi z faworytem a ten musiał wykrzesać sporo sił by pokonać rywala. Jedynego gola w meczu zdobył Mateusz Szczypiński.

Isoroc Polska pewnie rozprawił się ze słabiutkim Fc Miami 7:3 i został pierwszym liderem tych rozgrywek. Zespół z Leśnej rozegrał niezłe spotkanie w porównaniu do rywala który całkowicie oddał pole rywalowi w II połowie i zasłużenie przegrał ten mecz. Gole dla zwycięzców zdobyli Mateusz Cieślak -3, Mateusz Rogoziński -2 oraz Damian Powirski i Mikołaj Woźniak, dla pokonanych Piotr Rzepczyński -2 oraz Kacper Morzyc.

W spotkaniach II ligi zanotowano jedną niespodziankę. Faworyzowana Iskra Żelazno uległa zespołowi Zatorza 0:3. Do przerwy Iskra całkiem przyzwoicie grała, lecz w ostatnich sekundach straciła gola. Po przerwie żelaźnianie oddali pole rywalom którzy zdobyli dwa kolejne gole. Gole dla zwycięzców zdobyli Dawid Duchna, Bartek Kwiatkowski i Maciej Wasiłowski.

Świetne spotkanie rozegrał FMR Lisicki który wypunktował Źródlanych z Łyny 8:2. FMR Lisicki wzmocniony bramkarzem Damianem Dąbrowskim oraz Mateuszem Mętlickim i Radkiem Langowskim zdecydowanie przeważał i zasłużenie, wysoko wygrał ten mecz. Mateusz Metlicki w tym meczu zdobył 4 gole ( w tym 2 z rzutów karnych), pozostałe gole były autorstwa Mariusza Dąbkowskiego -2 oraz Kuby Harmider i Radka Langowskiego, dla Źródlanych Bartosz Mroczkowski -2.

Szemplino Team to były zespół Podwórkowego Klubu Sportowego. Zespół z Szemplina wygrał z Awa Mebel 4:2. Mecz był w miarę wyrównanym widowiskiem ze wskazaniem na gości z Szemplina. Gole dla zwycięzców zdobyli Radek Płoski (Pierwszy gol w tych rozgrywkach) oraz Patryk Smoliński -2 oraz Przemek Smoliński, dla przegranych Bartosz Siemianowski i Jacek Świtkowski

Leuro Young Boys wygrało z Tartakiem Skorpion Napiwoda 3:1. Mecz wyrównany ale tylko do przerwy. Po zmianie stron Leuro wyraźnie dominowało w tym meczu. Gole dla Leuro zdobyli Adam Kopczyński (kapitalny gol) oraz Sebastian Szczepkowski i Jakub Gratunik, dla Skorpiona Oktawian Skoniecki,