Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Halina Pyszko - najaktywniejsza seniorka

2019-12-12 19:00:00 (ost. akt: 2019-12-11 16:52:34)

Halina Pyszko została najaktywniejszą seniorką Warmii i Mazur. Wygrała konkurs na "Aktywnego Seniora". Była to pierwsza edycja tego konkursu ogłoszona przez Społeczną Radę Seniorów Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Nagrody zostały wręczone podczas III Wojewódzkiego Spotkania Rad Seniorów w Olsztynie. Spośród 14 zgłoszonych osób, liderów środowisk seniorskich w swoich miastach i gminach, komisja konkursowa wybrała sześcioro, najbardziej aktywnych. Laureatką nagrody głównej została Halina Pyszko, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Nidzicy. — Byłam bardzo zaskoczona, bo na pewno w naszym województwie jest wiele aktywnych seniorek. Ta statuetka dla mnie dużo znaczy. Poczułam się dowartościowana, a moja działalność na rzecz seniorów została doceniona. Jest to także mobilizacja do dalszej pracy — mówi Halina Pyszko. Pani Halina na rzecz seniorów pracuje od 2014 roku, a w organizacjach pozarządowych pracuje od 20 lat.

Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Nidzicki Uniwersytet III Wieku oraz drugą kadencję przewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów.

Dlaczego tak bardzo zaangażowała się w pracę społeczną? — Życie jest trudne, każdy ma swoje problemy. Żeby nie płakać, nie narzekać zaczęłam angażować się w działalność na rzecz innych. W ciągu dnia mam tyle zajęć, że nie mogę nawet chorować i myśleć o swoich problemach — mówi pani Halina.

Jej dzień wypełniony jest pracą. Rano, jak tylko otworzy oczy, otwiera komputer i sprawdza pocztę mailową, potem przegląda ogłoszenia o nowych projektach, które można by realizować. Pisze aktualny projekt lub rozlicza zrealizowany. Zagląda do kalendarza, sprawdza co musi danego dnia wykonać. Wychodzi biura rady lub siedziby NUTW, żeby pozałatwiać najpilniejsze sprawy.

Często przygotowuje się do sesji Miejskiej Rady Seniorów lub sesji miejskiej rady. Zapoznaje się z projektami uchwał na sesję. Wykonuje całą "papierkową" robotę, wymyśla kolejne działania dla seniorów. Najbardziej jest dumna z tego, że wszystkie zespoły zainteresowań Nidzickiego Uniwersytetu III Wieku działają bardzo prężnie. Studenci uczą się języków obcych: niemieckiego, angielskiego i francuskiego, słuchają wykładów. Nie zapominają również o ćwiczeniach fizycznych - jeżdżą na basen, na wycieczki rowerowe, piesze.

— Powstały także zespół teatralny, wokalny i taneczny. Dziewczyny zdobywają nagrody na różnego rodzaju konkursach — wymienia wiceprezes NUTW. Halina Pyszko znajduje także czas na to, aby uczestniczyć w przygotowywanych spektaklach teatralnych i satyrycznych. Mimo tylu zajęć ma również czas, aby spotkać się z wnuczkami i wnukami. — Dzieci i wnuczęta to moje największe szczęście i najdroższy skarb — mówi pani Halina. Nie ogląda telewizji poza programami informacyjnymi, za to dużo czyta. Chętnie podróżuje i zwiedza. Nie lubi siedzieć bezczynnie, bo to strata czasu. Bardzo lubi pracować w ogrodzie, a z zebranych owoców robi nalewki.

roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pięknie! #2836078 | 88.199.*.* 15 gru 2019 23:28

  Gratulacje pani Halinko!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ryszard #2834794 | 46.170.*.* 13 gru 2019 14:30

  No i jest pierwszy TROLL 178.235

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. element #2834766 | 178.235.*.* 13 gru 2019 13:49

  A jak idzie nauka dla Pana Rysia, kiedyś to różnie bywało

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gratulacje #2834555 | 46.170.*.* 13 gru 2019 10:49

  Jeśli pojawią się słowa krytyki od troli to proszę się tym nie przejmować. Normalni nie krytykują a gratulują. Brawo i dziękujemy za reprezentowanie nas w radzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec Nidzicy #2834474 | 178.235.*.* 13 gru 2019 09:41

  Pani Halinko - gratulacje, jesteśmy z Pani dumni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages