Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wojewódzkie sukcesy literackie i plastyczne naszych uczniów

2019-12-03 13:00:00 (ost. akt: 2019-12-03 11:07:58)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

W dniu 25 października 2019 roku w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyło się podsumowanie XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które przebiegły pod hasłem ,,Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”.

Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom XVI Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Kochające się małżeństwo – szczęśliwa rodzina” oraz XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej ,,Dobre relacje w mojej rodzinie”.

Nadrzędnym celem tegorocznej edycji konkursów było skłonienie do refleksji nad olbrzymią rolą małżonków oraz członków rodziny w budowanie i pielęgnowanie z pokolenia na pokolenie dobrych relacji w naszych małżeństwach i polskich rodzinach oraz przedstawienie tego tematu w formie prac literackich, plastycznych i grafiki komputerowej.

Na konkurs literacki nadesłano 136 prac w następujących kategoriach:

- wspomnienia/świadectwa – 16,

- wiersze – 55,

- listy – 31,

- inne (m.in. eseje, pamiętniki, opowiadania, rozprawki) – 34.

Sukcesem w kategorii – listy może się poszczycić uczennica kl. VII „b” Anna Izabela Pena, która otrzymała wyróżnienie (opiekun p. Anna Nowak).

Na konkurs plastyczny i grafiki komputerowej wpłynęło 405 prac, spośród których komisja konkursowa wyłoniła 40 laureatów przyznając 8 nagród i 3 wyróżnienia za grafikę komputerową oraz 20 nagród i 9 wyróżnień za prace plastyczne, w tym 8 nagród Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, 6 nagród Wojewody Warmińsko – Mazurskiego oraz nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Także w tym konkursie jury doceniło talenty uczniów nidzickiej ,,Dwójki” i przyznało nagrody oraz wyróżnienie.

Kategoria – grafika komputerowa:

Wiktoria Szczygielska – nagroda Marszałka, ucz. kl. VI „c” (opiekun p. Małgorzata Rydzewska);

Aleksandra Dreger – nagroda Wojewody, ucz. kl. VI „c” (opiekun p. Małgorzata Rydzewska); Anna Izabela Pena – nagroda, ucz. kl. VII „b” (opiekun p. Małgorzata Rydzewska);
Marcel Kosiński – nagroda, ucz. kl. VI „c” (opiekun p. Małgorzata Rydzewska).

Kategoria – prace plastyczne:

Aleksandra Niewiesk – nagroda Wojewody, ucz. kl. II „b” (opiekun p. Anna Kawecka);
Zuzanna Florek – wyróżnienie, ucz. kl. VII „c” (opiekun p. Małgorzata Rydzewska).

Prace laureatów zaprezentowano podczas podsumowania uroczystych obchodów XXI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny oraz opublikowano na łamach „Biuletynu Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko – Mazurskiego”.

Nagrodzonych uczniów uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Galę uświetniono występem chóru i kabaretu Uniwersytetu III Wieku z Nowego Miasta Lubawskiego. Uroczystość zakończono poczęstunkiem oraz pozowaniem do pamiątkowych zdjęć.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów na niwie literackiej i artystycznej.

Anna Nowak, Małgorzata Rydzewska, Anna Kawecka

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Piotr2014

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages