Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Brak ostrożności przyczyną kolizji na drodze S7

2019-12-05 14:15:00 (ost. akt: 2019-12-06 19:39:24)

Autor zdjęcia: KPP NIdzica

NA SYGNALE|| Mandatem i punktami został ukarany kierujący autem marki Suzuki, który spowodował kolizję trzech pojazdów na drodze S7. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze a każda nasza nierozważna decyzja może skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj (04.12.2019 r.), około godz. 15:00 na drodze S7 na wysokości m. Litwinki doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział 2 pojazdy osobowe i jeden ciężarowy.

Z ustaleń policjantów nidzickiej drogówki wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Suzuki, jadąc drogą ekspresową S7 w kierunku Gdańska, podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tym pasem kierującemu osobową skodą, w wyniku czego doszło do zderzenia się tych pojazdów.

Następnie kierujący skodą uderzył w tył naczepy pojazdu ciężarowego marki Scania. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, nikt nie został ranny.

Na czas prowadzenia czynności na miejscu zdarzenia jezdnia w kierunku Gdańska była częściowo zablokowana. Na sprawcę kolizji – kierującego autem marki skoda – za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nałożyli mandat i 6 punktów karnych.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze. Pośpiech, chwila nieuwagi, dekoncentracja mogą mieć bardzo negatywne skutki dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Szczególnie teraz, gdy warunki pogodowe nie sprzyjają prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze. Zwróćmy uwagę na oświetlenie naszych pojazdów – bardzo istotny element, dzięki któremu widzimy co dzieje się na drodze i sami jesteśmy widoczni.

Apel skierowany jest również do niechronionych uczestników ruchu drogowego, aby na drodze pamiętali o elementach odblaskowych. Dzięki nim piesi i rowerzyści znacząco poprawiają swoją widoczność.

Odblaskiem umieszczonym w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego dokładają swoją cegiełkę w realizacji wspólnego celu, jakim jest poprawa bezpieczeństwa i minimalizacja zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami oraz pieszych.

KPP Nidzica
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomasz #2831017 | 95.41.*.* 6 gru 2019 15:15

    Kierowca Suzuki wymusił pierwszeństwo a mandat dostał kierowca Skody halo halo co to za brednie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages