Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Rozmawiali o wizji zagospodarowania zamku

2019-12-07 17:00:00 (ost. akt: 2019-12-07 19:13:23)
Spotkanie na zamku w Nidzicy

Spotkanie na zamku w Nidzicy

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Dzisiaj (7 grudnia) mieszkańcy Nidzicy rozmawiali z dzierżawcą zamku Adamem Protasiukiem o tym, co powinno być w naszym zamku.

Na spotkanie przyszło wielu mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza ci, których interesuje historia naszych terenów oraz przedsiębiorcy zainteresowani rozwojem miasta.

Na początku spotkania Adam Protasiuk przedstawił swoją wizję zagospodarowania tego obiektu zabytkowego. Podkreślił, że stawia na nowoczesną prezentację zarówno historii tych terenów, jak i samego zamku. Chce on stworzyć produkt, który będzie atrakcyjny i rozpoznawalny w Polsce.

— Chciałbym przede wszystkim nawiązać do historii tych ziem, czyli plemion pruskich, które tu mieszkały. I chciałbym zapytać państwa czy to dobry pomysł. Poza tym musimy stworzyć kompleksową ofertę dla turystów — mówił Adam Protasiuk.
Z tym zgodzili się wszyscy obecni.

Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali historii Prusów, a potem rozpoczęła się dyskusja.

Pomysły na zagospodarowanie były różne. Tomasz Bieńkowski zwrócił uwagę, że zamek będzie dobrze funkcjonował, jeżeli przyjeżdżający turysta będzie obsłużony profesjonalnie. Proponował wprowadzenie kuchni regionalnej. — Trzeba rozkochać ludzi smakiem, a na pewno tu wrócą — mówił Tomasz Bieńkowski.

Hubert Domański mówił o tym, że należałoby podjąć działania tematyczne, np. gotyk - architektura ziemna - wały w Zimnej Wodzie, wytapianie rud żelaza i.t.p.

Zwracano także uwagę na to, że potrzebna jest dobra baza turystyczna.

Obecni na sali zapewniali, że pomogą we wszystkich działaniach, jakie podejmie nowy dzierżawca, który podkreślał, że zamek nie musi być tylko miejscem komercyjnym.

Umówiono się na kolejne spotkanie podczas którego będą rozważane konkretne propozycje.

roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages