Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wielokulturowość szansą na przyszłość

2019-12-14 10:00:00 (ost. akt: 2019-12-13 21:49:20)

Autor zdjęcia: Agnieszka Tańska

10 grudnia w SP 3 rozpoczął się, zainicjowany przez szkolnego doradcę zawodowego- Elę Skwarską, cykl spotkań, dzięki którym nasi uczniowie będą poznawać kultury różnych krajów.

Pierwszym i niezwykle miło przyjętym gościem na lekcji klas 5c i 7b była pochodząca z Ukrainy Nataliia Petukhova, która od 9 lat mieszka w Polsce i - pracując w szkolnej stołówce - codziennie z uśmiechem wita uczniów.

Pani Nataliia opowiedziała o tym, dlaczego postanowiła zamieszkać w Polsce, jak wygląda życie na Ukrainie podczas trwającej tam wojny i o tym, że na własne oczy widziała ofiary zamieszek. Nasz gość wyjaśnił uczniom dlaczego tamtejsi ludzie emigrują i jak ciężko żyje się w kraju, w którym panuje konflikt zbrojny.

Uczniowie z zaciekawieniem pytali o zwyczaje świąteczne na Ukrainie, o obyczaje związane z zaślubinami, o tamtejszy system edukacji (najwięcej emocji wywołała wiadomość o tym, że wakacje na Ukrainie trwają ponad 3 miesiące). Nasi uczniowie usłyszeli z ust Pani Natalii wiele cennych rad, m.in. to, że "kimkolwiek jesteś, Polakiem czy Ukraińcem, sprzątaczką czy biznesmenem, zawsze musisz być uczciwym człowiekiem". Powiedziała, że tęskni za domem, ale chce zostać tu na stałe.
Życzymy, aby każdy, kto z różnych powodów mieszka poza granicami swojego kraju, czuł się tam tak dobrze i emanował radością, jak nasza Pani Nataliia...w jej nowej Ojczyźnie - w Polsce.

Joanna Sątowska


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Agn

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wolyn 43 #2835754 | 89.228.*.* 15 gru 2019 08:56

    Pamietamy

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages