Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Wspólne posiedzenie rad powiatowych WM Izby Rolniczej

2019-12-19 13:00:00 (ost. akt: 2019-12-19 12:09:20)

Autor zdjęcia: Michał Kawiecki

12 grudnia w Wiknie, w Ośrodku Wypoczynkowym Gawra, w powiecie nidzickim odbyło się wspólne posiedzenie sześciu Rad Powiatowych Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej.

W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele powiatów: nidzickiego, szczycieńskiego, mrągowskiego, ostródzkiego, działdowskiego oraz olsztyńskiego. Gospodarzem wspólnego posiedzenia Rad Powiatowych był Piotr Miecznikowski – Przewodniczący Rady Powiatowej W-MIR w powiecie nidzickim.

Podczas obrad omawiano sprawy dotyczące rolnictwa i wsi. Jerzy Koronowski - Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Olsztynie omówił bieżącą sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa afrykańskiego pomoru świń. Samorząd rolniczy od dłuższego czasu zabiegł o zwiększenie odstrzałów dzików w związku z ASF.

W odpowiedzi na postulaty izb rolniczych zapowiedziano zmiany, które zmobilizują myśliwych do zwiększenia intensyfikacji polowań. Wprowadzone zostaną też restrykcje w stosunku do osób i eko-organizacji, które utrudniają przeprowadzenie legalnych polowań – mówił o tym Prezes W - MIR Jan Heichel.

Podczas wspólnych obrad do wiadomości członków samorządu rolniczego podano też szczegółowe informacje w zakresie stanu realizacji płatności bezpośrednich oraz wdrażania działań PROW 2014 – 2020 – mówili o tym pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Członkom rad powiatowych przypomniano również o działalności Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct, które działają przy W-MIR, a ich główną rolą jest upowszechnianie wiedzy na temat UE oraz Wspólnej Polityki Rolnej na obszarach wiejskich. W ostatniej części posiedzenia przedstawiciele firm komercyjnych zaprezentowali nowoczesne i efektywne środki ochronne oraz wspomagające wzrost roślin jakie są obecnie stosowane w rolnictwie.

Michał Kawiecki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages