Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie

2019-12-26 10:00:00 (ost. akt: 2019-12-23 22:14:38)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie

Dzień 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Napiwodzie był bardzo uroczystym dniem. Od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę, pełną uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy niecierpliwie czekają.

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli, pracowników administracji, obsługi oraz rodziców. Tak było również w tym roku. Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości.

Uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Fydrych, Karoliny Bołkun oraz Żanety Lalak, przedstawili „Jasełka”. Były wzruszające kolędy i pastorałki. Ksiądz Andrzej Bawirsz odczytał stosowny fragment Ewangelii św. Łukasza. Po czym wszyscy składając sobie płynące z głębi życzenia dzielili się opłatkiem. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Można było również skosztować pyszności z wigilijnego stołu, specjalnie przygotowanego na tą uroczystość przez Romana Szymańskiego.

Ten piękny dzień, zakończyły odwiedziny gościa w czerwonym stroju – mikołaja. Odziany był w tradycyjny czerwony strój, miał dużą białą brodę i przyniósł wszystkim dzieciom prezenty.

szkoła


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: napiwoda

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages