Wtorek, 22 września 2020. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Adopcja na odległość dziecka z Kenii Kithatu

2020-01-02 13:00:00 (ost. akt: 2020-01-02 13:41:50)

Autor zdjęcia: s. Halina Grygo

Adopcja na odległość dziecka z Kenii Kithatu jako odpowiedź na przesłanie ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II o głoszeniu cywilizacji życia.

18 maja 2020 roku przypada 100–a rocznica urodzin naszego papieża, ŚW. JANA PAWŁA II. W związku z tym wydarzeniem rok 2020 został oficjalnie ogłoszony ROKIEM ŚW. JANA PAWŁA II.

Nie da się przecenić wkładu naszego wielkiego Rodaka w nadanie kierunku zmianom zachodzącym w Polsce i na świecie podczas Jego Pontyfikatu.

Szczególnym przesłaniem ŚW. JANA PAWŁA II było głoszenie cywilizacji życia i przeciwstawianie jej cywilizacji śmierci, w obliczu zagrożenia ludzkości przez wrogie człowiekowi ideologie. Aby włączyć się w kontynuację tego przesłania i kierując się słowami papieża: „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W NIDZICY we współpracy z parafią ŚW. WOJCIECHA W NIDZICY przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,ADOPCJA na odległość dziecka Z MISJI w Kenii” prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny.

Celem „Adopcji na odległość” jest dobrowolne objęcie dziecka modlitwą oraz pomocą finansową i zapewnienie mu podstawowych środków do codziennego życia. Poprzez ADOPCJĘ NA ODLEGŁOŚĆ adoptujący w żaden sposób nie staje się prawnym opiekunem dziecka, ani też nie może rościć do niego żadnych praw.

Adoptowaną przez nas osobą jest dziewczynka, która nazywa się FIONA KENDI, ma 14 lat (ur. 29.07.2005) i w styczniu 2020r. rozpocznie naukę w szkole średniej (Kithatu Girls’ Secondary School).

Dziewczynka, którą chcemy objąć wsparciem ma pięcioro rodzeństwa, w tym jedno dziecko jest niepełnosprawne. Fiona Kendi w liście do nas napisała: „DRODZY PRZYJACIELE. W naszej rodzinie jest sześcioro dzieci i jestem piątym dzieckiem. Skończyłam szkołę podstawową. Zdałam egzamin i bardzo chcę iść do szkoły średniej przez 4 lata. Chciałabym zapytać czy możesz asystować mi w dołączeniu do szkoły średniej. Będę bardzo wdzięczna jeśli zgodzisz się asystować mi. Chciałabym życzyć ci wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku. Jesteś kochana”.

Włączając się w program pomocy dzieciom afrykańskim, szkoła i parafia przyjęły na siebie obowiązek i odpowiedzialność za los drugiego człowieka, żyjącego w dalekim zakątku świata. W celu pozyskania niezbędnych na utrzymanie adoptowanego dziecka środków, dn. 22.12.2019r. zorganizowano akcję „Sianko na MISJE”. Zebrane fundusze zostały wpłacone na konto Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny pracujących w Kenii w Afryce, a stamtąd zostaną w całości przekazane naszej adoptowanej dziewczynce, z przeznaczeniem na wszelkie wydatki związane z jej bieżącym funkcjonowaniem (wyżywienie, ubranie, edukacja, opieka medyczna).

s. Halina GrygoPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages