Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

SuperSołtys 2020 poszukiwany!

2020-02-27 07:00:00 (ost. akt: 2020-03-08 10:21:17)

Dba o wieś, rozwiązuje codzienne problemy i jest łącznikiem między jej mieszkańcami a władzami gminy. Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider wsi. Trwa kolejna edycja naszej akcji. Szukamy SuperSołtysa 2020!

Dobry sołtys, to skarb. Wiedzą o tym mieszkańcy wsi i sołectw. I nową drogę wybuduje, i świetlicę zmodernizuje. Jak trzeba, to sam zakasze rękawy i da dobry przykład.

Sołtys to urząd z tradycją. Jego początki sięgają XII wieku. Dziś już sołtys nie jest sędzią, jak to było w średniowieczu, ale jego rola jest bardzo ważna. Od 1990 roku sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przed radę gminy. To sołtysi są liderami lokalnych społeczności i odpowiadają za wykorzystanie funduszu sołeckiego. Liczą się ze zdaniem mieszkańców, podpowiadają rozwiązania i walczą o lepszą przyszłość. Są urodzonymi społecznikami.

Co roku chcemy docenić najlepszych sołtysów w naszym regionie. Dlatego ruszamy z akcją SuperSołtys 2020.

Patronami Honorowymi plebiscytu na Super Sołtysa 2020 są Marcin Paliński- starosta nidzicki i Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Zwycięzcy plebiscytu z powiatu nidzickiego otrzymają od patrona nagrodę w postaci prenumeraty e-wydania Naszej Gazety Nidzickiej.


Doceń swojego sołtysa!Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages