Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Spotkanie z seniorami na temat cyberzagrożeń

2020-01-14 10:00:00 (ost. akt: 2020-01-11 16:26:16)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Wielu seniorów idzie z duchem czasu i niemal codziennie korzysta z sieci, jednak nie zawsze zachowuje przy tym bezpieczeństwo.

Na spotkaniu przedstawiciele nidzickiej Policji rozmawiali ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku o cyberzagrożeniach i bezpieczeństwie seniora w Internecie.

Internet pozwala na nawiązywanie znajomości, robienie zakupów, załatwianie spraw urzędowych, rejestrację do lekarzy, ale należy pamiętać że jest to przestrzeń, w której także popełniane są przestępstwa.

Na spotkaniu, które odbyło się w budynku Urzędu Gminy w Nidzicy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają podczas odwiedzania stron internetowych, kim jest i jak działa cyberprzestępca, oraz czym jest cyberazgrożenie i jak się przed nim chronić.

Na spotkaniu rozmawiano także o robieniu bezpiecznych zakupów przez internet, zawieraniu znajomości na portalach społecznościowych czy postępowaniu w przypadku otrzymania wiadomości elektronicznej z podejrzaną treścią.

Policjanci starali się uwrażliwić seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami oszustwa internetowego, przekonać do stosowania zasady ograniczonego zaufania oraz przekazać wiele wskazówek jak postępować aby nie stać się ofiarą ataku cyberprzestępców chcących ukraść naszą tożsamość i dane osobowe a w konsekwencji narazić na szkody finansowe.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a pytania zadawane przez seniorów były dowodem na to, że poruszona problematyka nie jest im obca i obojętna.

KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2849659 | 188.112.*.* 15 sty 2020 08:09

  Zamiast tego wodolejstwa powinniście wskazać np. 10 podstawowych zasad , które należy przestrzegać korzystając z cyberprzestrzeni.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. naciagacze i tak #2849305 | 89.228.*.* 14 sty 2020 15:13

  wydymaja seniorow, bo to chytre towarzystwo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages