NHLPN. Kamet powiększa przewagę

2020-01-19 10:43:12(ost. akt: 2020-01-19 11:33:11)
Remis Cuby Napiwoda z Isorockirm był na rękę liderowi zespołowi Kametu

W sobotę 18 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy rozegrano 11 kolejkę spotkań w Nidzickiej Halowej Lidze Piłki Nożnej
W 11 kolejce Nidzickiej Halowej Ligi Piłki Nożnej lider Kamet pewnie wygrał z Blues Brothers i powiększył swoją przewagę na drugą w tabeli Cubą Napiwoda do 5 punktów która to w meczu na szczycie zremisowała z Isorockiem. W II lidze porażki doznał lider Leuro Young przegrywając z zaciekle walczącym o prawo gry w barażu Zatorzem.

W meczu na szczycie 11 kolejki spotkały się ze sobą Cuba Napiwoda i Isoroc Polska. To drugi i trzeci zespół tegorocznych rozgrywek. Była to prawdziwa niczym walka bokserska gdzie obserwowaliśmy cios za cios w wykonaniu obydwóch zespołów. Isoroc zaskoczył rywala szybka grą i już po 9 minutach prowadził 2:0 po golu Cezarego Onyszka i samobójczym trafieniu bramkarza Cuba Marcina Majewskiego. Do przerwy Kamil Godlewski zdobył gola kontaktowego. Po zmianie stron dwa gole dla Cuby dołożył ponownie Kamil Godlewski a dla Isorocku Mateusz Rogoziński. Wynik meczu na 4:4 w ostatniej minucie ustalił Leszek Pepłowski.Remis nikogo w tym meczu nie urządził a który na rękę był liderowi zespołowi Kametu.

Na remisie Cuby z Isorockiem skorzystał lider Kamet który pewnie ograł Blues Brothers 3:0 i powiększył swoją przewagę nad Cubą do 5 punktów.Gole dla Kametu zdobyli Kamil Rutkowski, Jakub Rzepczyński i Mateusz Szczypiński.

Old Boys musieli sporo się napracować by wygrać z Polonią Muszaki 2:1. Polonia mimo przegranej rozegrało jedno z lepszych swoich spotkań w tegorocznych rozgrywkach. Godny uwagi był gol Krzysztofa Czaplickiego z Polonii oddany z bardzo ostrego kąta. Gole dla zwycięzców zdobyli Andrzej Łochnicki i Grzegorz Mróz.

W grupie spadkowej I ligi rozegrano tylko jedno spotkanie. Mecz Młodych Orłów z Marianem i jego Przyjaciółmi nie odbył się i został przełożony na inny termin. W drugim spotkaniu Stalmot po heroicznej walce pokonał Fc Miami 6:5. Obydwa zespoły walczą o utrzymanie się w lidze. Fc Miami do przerwy z lekka przeważało prowadziło dość pewnie 4:2. Po zmianie stron to Stalmot przejął inicjatywę w tym meczu, a na boisku szalał dosłownie młody Mateusz Sobotka którego Fc Miami nie byli w stanie upilnować. Gole dla Stalmotu zdobyli Mateusz Sobotka -5 oraz Sebastian Płatek, dla Fc Miami Kamil Michalski -2 oraz Mateusz Karwacki, Adrian Mydlarz i Kacper Morzyc.

W meczach II ligi niemal pewni awansu do I ligi są piłkarze Young Boys i Szemplina Team. Zatorze wraz z Iskrą Żelazno i FMR Lisicki walczą o prawo gry w meczu barażowym. Zatorze spotkało się z liderem Young Boys i wygrało te spotkanie 2:1. Lider co prawdy prowadził do przerwy 1:0 po golu Jakuba Węgierskiego, lecz nie utrzymał do końca spotkania korzystnego dla siebie rezultatu. Po zmianie stron Zatorze przyspieszyło grę i zdobyło dwa zwycięskie gole po strzałach Bartka Kwiatkowskiego.

Wicelider Szemplino Team wygrali ze Skorpionem Napiwoda 4:2. Gole dla zwycięzców zdobyli Radek Płoski i Przemek Smoliński po -2, dla Skorpionów Olaf Kaminski i Oktawian Skoniecki.

FMR Lisicki walczący o grę w barażu wygrał z Awą Mebel 2:1. Do przerwy Lisy prowadzili już 2:0 po golach Jakuba Harmidera i Damiana Dąbrowskiego. Po zmianie stron gola honorowego dla Meblowców zdobył Bartosz Grzela. Konrad Nidzgorski z Awa Mebel w tym spotkaniu ukarany został czerwoną kartką i dwa najbliższe meczu swego zespołu będzie pauzować.

W małych derbach sąsiednich wiosek Iskra Żelazno pewnie wygrała ze Źródlanymi Łyna 5:0. Źródlani mimo porażki do końca grali bardzo ambitnie. Gole dla Iskry zdobyli Kacper Ciepliński -3, Dawid Wilk i jeden gol samobójczy zawodnika Źródlanych.