Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Był nietrzeźwy ukradł paliwo, spowodował kolizję – noc spędził w komendzie

2020-01-21 19:00:00 (ost. akt: 2020-01-22 11:38:04)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Zakończony sukcesem policyjny pościg nidzickich policjantów po drodze ekspresowej S7 wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierowcę Audi.

W niedzielę (19 stycznia) około godz. 20:30 na drodze ekspresowej S7 policjanci ruchu drogowego po skutecznym pościgu z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący spowodował kolizję i "jechał pod prąd".

Za kierownicą siedział 18 – letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. W trakcie kontroli okazało, że mężczyzna mimo młodego wieku miał już do czynienia z Policją i to nie pierwszy złamany przepis karny na jego koncie. Tego dnia również nie miał czystego sumienia. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,35 promila alkoholu w organizmie 18 – latka. Oprócz tego, w wewnątrz auta, które prowadził policjanci ujawnili dwie różne tablice rejestracyjne, na które jak ustalono dokonano kradzieży paliwa na ponad 200 zł na jednej ze stacji paliw w powiecie płońskim.

Wieczorna jazda po S7 zakończyła się dla 18 – latka osadzeniem w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nidzickiej komendy, zatrzymaniem prawa jazdy, a Audi którym się poruszał trafiło na policyjny parking.

Mężczyźnie postawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczkę (art.178b Kodeksu karnego) oraz kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości (art. 178a § 1 Kodeksu karnego).

Oprócz przewinień sklasyfikowanych w kodeksie karnym, sprawca również został pociągnięty do odpowiedzialności za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym i kradzież paliwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages