Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Dwaj bracia, którzy pobili 46-letniego nidziczanina staną przed Sądem Okręgowym w Olsztynie

2020-01-28 19:50:00 (ost. akt: 2020-01-28 21:51:47)

Autor zdjęcia: mat. policji w Nidzicy

2 września dwóch młodych mężczyzn pobiło 46-letniego mężczyznę. Podejrzani, 2 bracia, przebywają w areszcie. 30 stycznia staną przed sądem. Czy odpowiedzą za zabójstwo, czy za pobicie zdecyduje Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Pobity przez dwóch braci nidziczanin po około 2 miesiącach pobytu w szpitalu zmarł.

O tym czy pobicie przyczyniło się do śmierci ofiary pobicia zadecyduje sąd w Olsztynie.

28 listopada, po zakończeniu dochodzenia, nidzicka prokuratura przekazała akt oskarżenia przeciwko sprawcom do Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sprawa trafiła do Olsztyna z uwagi na obrażenia, jakich doznał mężczyzna. Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego wpłynął 29 listopada 2019 roku.

— 3 grudnia sąd wydał postanowienie w związku ze śmiercią pokrzywdzonego o powołaniu biegłego lekarza medycyny sądowej, który ma przeprowadzić oględziny zewnętrzne i sekcję zwłok. Opinia biegłego ma wykazać przyczyny zgonu i stwierdzić czy śmierć pokrzywdzonego jest następstwem pobicia z 2 września — wyjaśnia rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski -Żegalski. Rozprawa w Sądzie Okręgowym odbędzie się 30 stycznia.

— W oparciu o przepisy procedury karnej (art. 399 kodeksu postępowania karnego) istnieje możliwość dokonania przez Sąd zmiany kwalifikacji prawnej czynu. Wskazany wyżej przepis mówi bowiem o tym, że „jeżeli w toku rozprawy okaże się, że nie wychodząc poza granice oskarżenia można czyn zakwalifikować według innego przepisu prawnego, sąd uprzedza o tym obecne na rozprawie strony”.

Tymczasem proces w tej sprawie jeszcze się nie rozpoczął – pierwszy termin rozprawy w tej sprawie został wyznaczony na 30 stycznia.
Dlatego, na obecnym, wczesnym etapie postępowania Sąd nie dokonał takiej zmiany ani nie uprzedził stron postępowania o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu zarzucanego obu oskarżonym — wyjaśnia Sędzia SO Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy SO w Olsztynie

Obaj podejrzani są tymczasowo aresztowani i przebywają w areszcie

Przypomnijmy

2 września nidzicka Policja dostała informację o pobiciu na jednej z głównych ulic Nidzicy. Z uzyskanych informacji wynikało, że dwóch młodych mężczyzn z nieznanych przyczyn agresywnie zaatakowało 46- letniego nidziczanina.

Przybyły na miejsce patrol ustalił, że sprawcami tego czynu byli dwaj bracia znani już nidzickiej Policji. Jeszcze tego samego dnia obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie przewiezieni do policyjnego aresztu. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi.

Pokrzywdzony 46-letni mieszkaniec Nidzicy z odniesionymi licznymi obrażeniami powstałymi w wyniku kopania i bicia go przez sprawców został przewieziony do Szpitala w Działdowie, a następnie przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Mając na uwadze charakter czynu i wcześniejsze notowania Sąd Rejonowy w Nidzicy na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec obu braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Tak brutalne zachowanie może skończyć się dla obu mężczyzn nawet 3 letnim pobytem w więzieniu bowiem taka kara jest przewidziana w Kodeksie Karnym za popełnione przez nich przestępstwo.
KPP Nidzica, roz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. _ #2858989 | 82.145.*.* 30 sty 2020 10:27

  Banachy, całe życie patologia. Nieliczni z nich wyszli na ludzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. s #2858777 | 194.153.*.* 29 sty 2020 21:43

  Kogo zatłukli ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. set #2858512 | 83.13.*.* 29 sty 2020 14:24

  Jak kogoś zastrzelisz to mas przynajmniej 10 lat, jak skatujesz na śmierć góra 3 lata?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Love nni #2858368 | 37.47.*.* 29 sty 2020 08:42

  Kiedyś nawet bandzior przestrzegał jakichś reguł. Dzisiaj za byle bzdurę możesz zostać skopany na śmierć. Pamiętam jak milicja tych co podskakiwali lub wąchali klej ma zamku lalla posłami. Gdyby dzisiaj miała większe prawa nie byłoby tyle patologii. Policja i dzisiaj wie kto jest dilerem, bandziorem , a kto menelem, ale ich nie tyka,bo kto im zapłaci a i problemy mogą być i roboty więcej. Prewencja na każdej płaszczyźnie się kłania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Krs #2858309 | 31.60.*.* 29 sty 2020 02:42

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Dla mnie cala ta NIdzica to jedna wielka patologia tam tylko z mopsu wszyscy sie utrzymuja gdzie nie pujdziesz wszedzie chlaja a chopakow sie nie czepiajcie oni w swoim zyciu jak na swoj wiek duzo przeszli a wy zamiast pisac jakies glupie komentarze postawcie sie na ich miejcua gosciu ktory zmarl mial guza wiec nie skazujcie ich na niewidomo ci

   Pokaż wszystkie komentarze (23)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages