Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Bogdan Nazar- nowoczesny sołtys

2020-02-06 07:00:00 (ost. akt: 2020-02-04 11:48:25)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Bogdan Nazar jest sołtysem liczącego ok. 160 osób sołectwa Napierki drugą kadencję. Wspólnie z mieszkańcami organizuje imprezy, dba o porządek. Na bieżąco na facebooku informuje o wszystkich zdarzeniach, spotkaniach. Jest leśnikiem, lubi przyrodę.

Pan Bogdan jest nowoczesnym sołtysem, na facebooku założył stronę dla sołectwa. — Jest to bardzo dobry sposób komunikowania się z mieszkańcami. Umieszczam tam wszystkie informacje dotyczące sołectwa, komunikaty gminne, z powiatu, życzenia świąteczne, zaproszenia na imprezy, konkursy organizowane przez gminę Janowiec Kościelny — tłumaczy pan Bogdan.

Dzięki temu te informacje szybko docierają do mieszkańców, którzy już się do tego przyzwyczaili. Na facebooku można też znaleźć relacje z uroczystości, zdjęcia, podziękowania sołtysa za wykonane prace. Ale pan Bogdan działa nie tylko przez internet.

— Jak coś się ogłosi, to trzeba to zrealizować — mówi. I wtedy zaczyna się konkretna praca. — Organizujemy co roku Dzień Dziecka, majówki, Andrzejki, Palinockę przy płonącym ognisku, zabawy taneczne — opowiada sołtys. Organizowane były także, cieszące się dużym zainteresowaniem wycieczki dla dzieci. Mieszkańcy Napierek co roku przygotowują też stoisko na Święto Pieczonego Ziemniaka. W 2016 roku dostali wyróżnienie w konkursie na najładniejsze stoisko i 900 zł nagrody pieniężnej.

—Są to pieniądze, które wydajemy na najpilniejsze potrzeby sołectwa np. remont przystanku, zakup namiotu na festyny. Pan Bogdan dba również o porządek w sołectwie. Wiosną organizuje wielkie sprzątanie Napierk. Jak podkreśla, współpraca z mieszkańcami jest dobra, chętnie sołtysowi pomagają. I poprzez głosowanie na swojego sołtysa odwdzięczają się za pracę na rzecz miejscowości. — Napierki to nasza wspólna wieś. Myślę, że mieszkańcy widzą, że coś się dzieje, coś zmienia. Miło, że doceniają całokształt prac — mówi Bogdan Nazar.

Pan Bogdan interesuje się łowiectwem. W okolicznych lasach najwięcej jest jeleni. Każdej zimy dba o dokarmianie zwierzyny leśnej. Lubi obserwować zwierzynę.
Dobry sołtys, to skarb. Wiedzą o tym mieszkańcy wsi i sołectw. I nową drogę wybuduje, i świetlicę zmodernizuje. Jak trzeba, to sam zakasze rękawy i da dobry przykład. Sołtys to urząd z tradycją. Jego początki sięgają XII wieku.

Dziś już sołtys nie jest sędzią, jak to było w średniowieczu, ale jego rola jest bardzo ważna. Od 1990 roku sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przed radę gminy. Dba o wieś, rozwiązuje codzienne problemy i jest łącznikiem między jej mieszkańcami a władzami gminy. Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider...

Liczą się ze zdaniem mieszkańców, podpowiadają rozwiązania i walczą o lepszą przyszłość. Są urodzonymi społecznikami. Co roku chcemy docenić najlepszych sołtysów w naszym regionie i w każdym powiecie. Dlatego ruszyliśmy z akcją Super Sołtys 2020. Szukamy sołtysów, których moglibyśmy docenić. Energicznych, z pomysłami i planami na przyszłość. Takich, dzięki którym wioski tętnią życiem. Liderów swoich małych społeczności. Wierzymy, że dzięki naszym Czytelnikom ich znajdziemy i poznamy.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/84442085-641872846639735-7494479865777750016-n-608508.jpg


Patronami Honorowymi plebiscytu na Super Sołtysa 2020 są Marcin Paliński- starosta nidzicki i Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy. Zwycięzcy plebiscytu z powiatu nidzickiego otrzymają od patrona nagrodę w postaci prenumeraty e-wydania Naszej Gazety Nidzickiej.


Jak oddać głos na swojego kandydata? Wystarczy wysłać sms na numer 7248 o treści gn.sol.x, gdzie x oznacza numer przypisany do konkretnego kandydata. Koszt sms-a to 2,46 zł z VAT.

TOP 10 (stan na 3.02.20, godz. 13:00)

1. Piotr Rostkowski - Żelazno, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 10.7%
gn.sol.110
2. Bogdan Nazar - Napierki, powiat nidzicki, gmina Janowiec Kościelny - 10.4%
gn.sol.61
3. Magdalena Ławicka - Grzegórzki, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 8.5%
gn.sol.81
4. Beata Kacprzycka - Orłowo, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 8.2%
gn.sol.94
5. Jarosław Sobania - Szczepkowo-Giewarty, powiat nidzicki, gmina Janowo - 8.2%
gn.sol.43
6. Tadeusz Rogowski - Łyna, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 4.7%
gn.sol.87
7. Brygida Majewska - Bolejny, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 2.8%
gn.sol.78
8. Sylwester Fałkowski - Zembrzus-Mokry Grunt, powiat nidzicki, gmina Janowo - 2.8%
gn.sol.38
9. Grzegorz Kacprzycki - Szkotowo, powiat nidzicki , gmina Kozłowo - 2.2%
gn.sol.19
10. Sylwia Wiśniewska - Szerokopaś, powiat nidzicki, gmina Nidzica - 1.9%
gn.sol.100

Regulamin i ranking na nidzica.wm.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages