Czwartek, 20 lutego 2020. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Gmina nie zamknęła ŚDS-u w Sarnowie,

2020-02-14 20:11:09 (ost. akt: 2020-02-15 10:23:18) Artykuł sponsorowany

to prezes Fundacji Itaj nie podpisał umowy

12 lutego podczas nadzwyczajnej sesji rady gminy w Kozłowie większość radnych podjęła uchwałę o utworzeniu Środowiskowego Domu Samopomocy w Kozłowie. To duży krok w kierunku zapewnienia seniorom opieki, na którą zasługują.

Mimo iż od początku stycznia Gmina podejmowała próby podpisania umowy na prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy z Fundacją Itaj, prezes Ireneusz Kondrów nie podpisał umowy, co w konsekwencji spowodowało zamknięcie ŚDS. – Umowa była sporządzona przede wszystkim dla zabezpieczenia interesów seniorów. Według wytycznych wojewody sprzęt zakupiony z dotacji jest własnością Gminy, aby służył seniorom, niezależnie od tego, kto prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy. A z tym nie wiedzieć czemu prezes się nie zgadza, uważa, że sprzęt jest jego własnością, mimo iż na jego zakup nie wydał ani złotówki. I właśnie z tego powodu nie podpisał umowy – wyjaśnia wójt gminy Kozłowo.

Dom może nadal funkcjonować,

wszystko zależy od dobrej woli prezesa

Na nadzwyczajnej sesji rady gminy radni mieli wiele pytań, dotyczących funkcjonowania nowego ŚDS-u. – Procedura wymaga czasu, dlatego liczy się każdy dzień. Wcześniejsze podjęcie uchwały, oznacza wcześniejsze rozpoczęcie funkcjonowania ŚDS w Kozłowie – wyjaśnia wójt, Marek Wolszczak. Inny pogląd na całą sprawę miał prezes Fundacji Itaj, Ireneusz Kondrów. Mówił, że złożył staroście propozycję przekazania mu w bezpłatne użyczenie budynku w Sarnowie i prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy. Wójt zaproponował, żeby w takim razie Fundacja przekazała budynek Gminie na takich samych zasadach, jak powiatowi, a wtedy dom mógłby nadal funkcjonować w tym samym miejscu, a uczestnicy i pracownicy mogliby zostać w Sarnowie. Radni mówili, że skoro prezesowi tak leży na sercu dobro seniorów to powinien oddać budynek w użyczenie gminie i sprawa byłaby rozwiązana, a zajęcia zostałyby wznowione jeszcze w tym miesiącu. Niestety prezes nie odpowiedział i opuścił salę narad!

Mimo wszystkich emocji związanych z ŚDS, część radnych podjęła odpowiedzialną decyzję i zagłosowała za utworzeniem nowego Środowiskowego Domu Samopomocy. Dzięki temu gmina może działać, a nie czekać z założonymi rękami.Zgodnie z zapowiedzią Gmina Kozłowo wysłała do Fundacji Itaj przygotowaną umowę użyczenia budynku w Sarnowie pod działalność ŚDS. Jeśli prezes ją podpisze, dom w Sarnowie nadal będzie funkcjonował. – My nie chcemy przenosić uczestników, chcemy żeby zostali w Sarnowie. Teraz wszystko zależy od prezesa – wyjaśnia wójt.
LINK DO UMOWY https://kozlowo.pl/images/BIP/umowa_uzyczenia.pdf

Autor: UG Kozlowo


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Magda #2872589 | 83.9.*.* dzisiaj, 16:26

  Kto zapłacił za ten artykuł? Gmina czy Wójtowie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ccc #2869611 | 188.147.*.* 16 lut 2020 15:16

  Pani od propagandy sie uaktywniła , takie bajki to dzieciom na dobranoc ;) Oczko jacusia ;))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Wil #2868815 | 188.147.*.* 15 lut 2020 09:17

  Czegoś nie rozumiem. Najpierw wójt/gmina wyremontowała szkołę w Sarnowie, wymieniła dach, okna itp., nawet chodnik do niej zrobiła, a po wyborach ją zamknęła. Potem gmina sprzedała ją za symboliczną sumę akurat temu, a nie innemu człowiekowi w szczytnym celu jakim miał być ŚDP. Przez kilka lat wszystko pięknie, wspólne zdjęcia. I nagle ... wszystko się sypie. Gmina wychodzi z propozycją żeby gościu oddał jej budynek w bezpłatne użyczenie bo jest chętna prowadzić ŚDP. To nie mogli od razu sami prowadzić?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Admin #2868682 | 178.36.*.* 14 lut 2020 21:55

   Jaki koszt artykułu

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages