Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Szczepkowie Borowym

2020-03-12 16:00:00 (ost. akt: 2020-03-12 10:55:09)

Autor zdjęcia: Poboże

10 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym odbyły się uroczyste obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala oraz wiceprzewodniczący rady gminy Janowiec Kościelny Marcin Wesołowski. Gości przywitał prezes fundacji Ireneusz Kondrów.

Uczestnicy ŚDS w ramach zajęć terapeutycznych przygotowali dekoracje oraz część artystyczną. ,,Klub Seniora’’ to pierwsza część zaprezentowanych występów, która nawiązywała do aktywnego życia seniorów, natomiast w dalszej części przedstawień uczestnicy prezentowali różne osobowości kobiety i mężczyzny.

W tym dniu uczestnicy recytowali wiersze własnej twórczości. Jedna z uczestniczek zaprezentowała monolog p.t. ,,Skarby skrywane w damskiej torebce’’ w wersji humorystycznej. Nie zabrakło także muzyki na żywo wykonywanej przez chór męski oraz zespół ,,Retro’’.

Czas wypełniony został również konkursami dotyczącymi wiedzy na temat damskich kosmetyków i akcesorów. Panowie przedstawiali swoje umiejętności w teorii , a następnie w praktyce, wykonując makijaż na modelkach.

Zaproszeni goście otrzymali upominki własnoręcznie wykonane przez uczestników ŚDS podczas zajęć terapeutycznych.

Uroczystość miała na celu kształtowania umiejętności radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień na żywo oraz wypracowania pozytywnych relacji interpersonalnych. Takie spotkania pozwalają na trenowanie umiejętności spędzania czasu wolnego. Dzień był ten pełen radości, zabawy i humoru.


Ewelina Mądzelewska Marta Szmit


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages