Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Kolejne zgłoszenie obywatelskie zakończone sukcesem

2020-04-21 19:00:00 (ost. akt: 2020-04-21 12:53:19)

— Mam wrażenie, że brukowy chodnik nad jeziorkiem miejskim jest niedokończony — mówiła mieszkanka Nidzicy. Sygnał okazał się zasadny, a kostkę uzupełniono.

— Może to drobnostka, ale mam wrażenie, że nowa ścieżka brukowa nad jeziorkiem miejskim jest jakby niedokończona. Bardzo się cieszę, że została utwardzona, bo często tamtędy spaceruję, jednak kostka kończy się pół metra przed jezdnią, przez co na kawałku ziemi po deszczu tworzą się kałuże— mówiła mieszkanka Nidzicy, która odwiedziła naszą redakcję.

Sygnał Czytelniczki zgłosiliśmy burmistrzowi Jackowi Kosmali, który zapewnił nas, że jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą, ten fragment zostanie uzupełniony. — Rzeczywiście, sprawdziliśmy i sygnał mieszkanki był jak najbardziej zasadny — mówił burmistrz Nidzicy. Wraz z nadejściem wiosny, we wspomnianym miejscu pracownicy położyli kostkę.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tymek #2910279 | 178.235.*.* 22 kwi 2020 19:51

  "Człowieku nie kłam !!! Czy przy placu Wolności i przed ratuszem wycięto choćby jedno drzewo w związku z przebudową ? " Patrzę na całokształt w naszym mieście. Wszystkie remontowane obszary zostały wykarczowane z drzew. Jeżeli ktoś tego nie widzi to jest ślepy. Nasze miasto zamiast zyskiwać na uroku staje się takim połączeniem drogi z parkingiem z naciskiem aby nic zielonego nie zasłanialo stojących przy nim reklam.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. az dziw bieze, #2910213 | 89.228.*.* 22 kwi 2020 15:13

  obywatele skladaja doniesienia o partactwie, w taki razie kto to odbieral?, osoba niekompetentna?, skandal

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 18 #2910083 | 185.195.*.* 22 kwi 2020 09:25

  Tu popękana, słabej jakości płyta chodnikowa, tam źle ułożona kostka brukowa. Gmina partactwem stoi. Tylko wynagrodzenia, trzynastki i premie w ratuszu się zgadzają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Droga gazeto #2910079 | 46.170.*.* 22 kwi 2020 09:22

  Pani Redaktor Naczelna proszę w trybie natychmiastowym zgłosić post poniżej do prokuratury. Obywatel uprzejmie donosi o przestępstwie. Komentator z IP 185.220** Informuje o korupcji urzędników z wykonawcą chodnika. Obowiązkiem gazety jest zgłosić natychmiast sprawę do organów ścigania.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Kpina !!! #2910073 | 185.220.*.* 22 kwi 2020 09:13

  Urzędnik ratusza, który odebrał taką fuszerkę powinien wylecieć z roboty. Zamiast tego mamy interwencje rodem z PRL-u. Ojciec gminy burmistrz Kosmala nakazał ułożenie kostki po zgłoszeniu obywatelskim. Kpiny sobie urządzacie. Tajemnicą poliszynela jest, że wykonawcy mają ratuszowych urzędników w przysłowiowej "kieszeni". Fuszerka goni fuszerkę, a długi gminy rosną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages