ARiMR: zmiany w przyjęciach interesantów

2020-04-20 19:00:00(ost. akt: 2020-04-20 16:58:15)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ze względu na ogłoszony w Polsce stan epidemii oraz zalecenia rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa, wprowadziła zmiany w przyjęciach interesantów. Takie działanie ma na celu ochronę beneficjentów oraz pracowników jednostki.
— Ograniczyliśmy możliwość osobistego załatwienia spraw w biurze. Ze względu na bezpieczeństwo beneficjentów oraz pracowników, pracujemy bez kontaktu z interesantami. Kontakt z jednostką możliwy jest za pośrednictwem telefonu, poczty tradycyjnej lub elektronicznej. W jednostce udostępniliśmy także wrzutnie/urny, w których możliwe jest pozostawienie wniosków bez konieczności kontaktu z pracownikami. Za datę rejestracji dokumentów uznaje się datę ich wpływu do ARiMR — wyjaśnia Grzegorz Mróz- kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Dokumenty w toczących się postępowaniach można przesyłać również za pośrednictwem platformy ePUAP oraz poczty elektronicznej.
Co istotne, w czasie epidemii, bieg terminów dotyczących postępowań prowadzonych przez ARiMR nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu do momentu zakończenia epidemii. — Takie rozwiązanie umożliwia naszym beneficjentom dotrzymanie określonych w prawie krajowym terminów. Jednakże wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności w ramach PROW 2014-2020 składane w 2020 roku, powinny być składane w określonych dla tych płatności terminach — zaznacza Grzegorz Mróz.

Kierownik BP ARiMR dodaje, że pomimo zawieszenia biegu terminów Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dalszym ciągu będzie dążyła do terminowego rozpatrzenia wniosków oraz będzie podejmować stosowne działania w celu realizacji wszystkich swoich zadań. W celu realizowania swoich zadań ARiMR może wciąż wysyłać do swoich beneficjentów pisma w tym m.in. wezwania w sprawach dotyczących złożonych wniosków. — Pamiętajmy jednak, że wskazany w piśmie termin nie rozpoczyna biegu sprawy do momentu ogłoszenia zakończenia stanu zagrożenia epidemiologicznego — dodaje Grzegorz Mróz. Beneficjenci w dalszym ciągu mogą dokonywać czynności związanych ze złożonymi wnioskami. Czynności te będą uznane za wykonane skutecznie w terminie ich rzeczywistego dokonania.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (20 kwietnia) wydaniu m.in.

Kiedy i jak wybierzemy prezydenta?
Konia z rzędem temu, kto powie kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Polsce. Mamy coraz większy mętlik i przeciętny Kowalski zaczyna się głęboko zastanawiać, w co grają politycy. A do tego dochodzi jeszcze strach przed koronawirusem.

Roman Klasa - Operator 112Ludzie potrafią pluć jadem
Roman Klasa przez sześć lat pracował jako operator numeru 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. I mówi: „dziś wiem, jak brudne i niemoralne jest społeczeństwo". Napisał o tym książkę „Operator 112”.

Pracuje nad szybkim testem na koronawirusa
Po maturze wyprowadził się z Lubawy, aby rozpocząć studia. Dziś jako doktor inżynier pracuje nad tanim i szybkim testem do wykrywania koronawirusa. To wyścig z czasem i pełne poświęcenie.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5