Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Nietrzeźwi i złamane zakazy, czyli podsumowanie wielkanocnego weekendu

2020-04-15 19:00:00 (ost. akt: 2020-04-15 15:19:14)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

Podczas wielkanocnego weekendu nidziccy policjanci wyeliminowali z ruchu mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę mając 1,85 promila a drugi blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości każdemu z nich grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto ujawnili 37 naruszeń zakazów związanych z gromadzeniem i przemieszczaniem się osób.

Funkcjonariusze są aktywnie włączeni w działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w walce z koronawirusem poprzez prowadzenie działalności informacyjnej, sprawdzanie miejsc przebywania osób objętych kwarantanną, interweniowanie wobec tych, którzy nie stosują się do wprowadzonych zakazów. Oprócz tego wykonują czynności wpisane w ich codzienną służbę mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W piątek (10.04.2020 r.) około północy na terenie gminy Janowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli pojazd osobowy marki Opel Corsa, którym kierował 29 – letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając 1,85 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, 29- latek kierował samochodem pomimo braku uprawnień do kierowania.

W poniedziałek (13.04.2020 r.) około godz. 03:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał informację, o nietrzeźwym kierującym, który poruszał się pojazdem Honda Civic drogą W604 od strony Muszak w kierunku Nidzicy. Interweniujący patrol Policji potwierdził zgłoszenie podczas kontroli drogowej przeprowadzonej na terenie miasta. Za kierownicą wskazanego pojazdu siedział 26 – letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 29 – latek i 26 - latek wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi im ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat oraz środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie zastosuje karę świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł. Ponadto, obaj mężczyźni odpowiedzą naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

W dniach (10-13.04.2020 r.) nidziccy policjanci ujawnili 37 naruszeń związanych z naruszeniem przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W stosunku do 25 osób funkcjonariusze zastosowali pouczenie, natomiast wobec 12 osób sporządzili wnioski o ukaranie do sądu, który może nałożyć na każdą z nich grzywnę do 5000 zł.

KPP Nidzica


Czytaj e-wydanie

Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (15 kwietnia) wydaniu m.in.

Waldemar kozłowskiLuzowanie gospodarki powoli
Rząd będzie stopniowo odmrażać gospodarkę. Pierwsze decyzje z tym związane mają wejść w życie już 19 kwietnia, ale do normalności droga jeszcze daleka. A o wielu rzeczach, jakimi je znamy, np. wakacjach, musimy już zapomnieć.

Ludzkie ciepło z dostawą do domu
Choć w obliczu pandemii koronawirusa banki żywności muszą zmagać się z trudnościami, ich przedstawiciele nie tracą z oczu osób potrzebujących wsparcia. Bank Żywności w Olsztynie dostarcza ciepłe posiłki seniorom. A z nimi też trochę dobra.


Maseczka na twarzGdzie musimy zakrywać twarz?
W czwartek wejdą w życie przepisy nakazujące zasłanianie twarzy w miejscach publicznych. Są nieprecyzyjne, więc pojawiło się dużo wątpliwości. Twarzy nie trzeba zasłaniać np. w samochodzie. Gdzie jeszcze?Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages