Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Niewybuchy w Napiwodzie, nietrzeźwi kierujący, 4 kolizje drogowe i złamanie kwarantanny...

2020-05-04 14:43:00 (ost. akt: 2020-05-04 14:47:31)

Autor zdjęcia: kpp

Zabezpieczono 4 sztuki granatów moździerzowych, zatrzymano 2 dokumenty prawa jazdy, nietrzeźwi mający po 2 promile alkoholu w organizmie, 4 kolizje drogowe i złamanie kwarantanny – to bilans zdarzeń, które miały miejsce podczas weekendu majowego na terenie powiatu nidzickiego.

W czwartek (30 kwietnia) około godz. 18:30 w Napiwodzie gm. Nidzica na prywatnej posesji podczas prac ziemnych natrafiono na niewybuch. W związku z zagrożeniem jakie niosło za sobą znalezisko, nidziccy policjanci wyznaczyli strefę bezpieczną, ewakuowali mieszkańców z okolicznych domów i w oczekiwaniu na patrol saperski przez całą noc zabezpieczali niebezpieczny przedmiot.

Kolejnego dnia (1 maja) saperzy po sprawdzeniu miejsca znaleziska ujawnili jeszcze 3 takie same niewybuchy. Znaleziska z napiwodzkiej posesji saperzy za pomocą specjalistycznego sprzętu podjęli celem ich neutralizacji w bezpiecznym miejscu. W sumie zabezpieczono 4 sztuki granatów moździerzowych 120 mm produkcji niemieckiej pochodzących z okresu II Wojny Światowej. Po zakończeniu działań mieszkańcy bezpiecznie mogli wrócić do swoich domów.

Tego samego dnia, w czwartek (30 kwietnia) około godz. 19:00 oficer dyżurny nidzickiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na drodze W604 w okolicy miejscowości Grzegórzki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30 – letni mieszkaniec gminy Nidzica spowodował kolizję drogową z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Peugeot Partner. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że sprawca zdarzenia drogowego wsiadł na motocykl marki MZ ETZ 150 mając 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny czwartkowy kierowca „na podwójnym gazie” został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol policji około godz. 22:30 na drodze W604 w miejscowości Grzegórzki gm. Nidzica. Za kierownicą auta osobowego marki Citroen siedział 56 – letni mieszkaniec Susza. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Funkcjonariusze obu nietrzeźwym kierującym zatrzymali uprawnienia do kierowania. 30 – latek i 56 – latek wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie zastosuje karę świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł. Ponadto, motocyklistę nie ominie poniesienie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

W majowy weekend (30.04.-03.05.2020 r.) oprócz kolizji z udziałem nietrzeźwego motocyklisty, na terenie powiatu nidzickiego miały miejsce jeszcze 3 inne zdarzenia drogowe.

Jedno z nich dotyczyło zderzenia ze zwierzyną leśną która wtargnęła na jezdnię między Jagarzewem a Nidzicą. W drugim uczestniczył motocyklista, który jadąc drogą ekspresową S7 nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wywrócił się i wpadł do rowu. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zastosowali wobec niego postępowanie mandatowe oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Przyczyną trzeciej kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu W zdarzeniu, które miało miejsce na terenie Nidzicy brały udział dwa samochody osobowe marki Ford Focus. Na sprawcę kolizji funkcjonariusze nałożyli mandat karny.

Policjanci każdego dnia sprawdzają dziesiątki adresów, pod którymi przebywają osoby poddane kwarantannie. Nie często, ale jednak zdarzają się osoby, które wykazują lekceważący stosunek do nałożonych obowiązków. W sobotę (02.05.2020 r.) na terenie gminy Nidzica 38 – latek zignorował obowiązek bezwzględnego zakazu opuszczania miejsca kwarantanny. Mężczyzna nie nawiązał kontaktu z policyjnym patrolem, który przyjechał sprawdzić czy mężczyzna przebywa pod wskazanym adresem. Fakt niestosowania się do kwarantanny domowej potwierdzili sąsiedzi. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny, który w drodze decyzji administracyjnej może nałożyć na mężczyznę karę pieniężną w wysokości do 30000 zł.

kpp


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (4 maja) wydaniu m.in.

Galeria Handlowa w EłkuWreszcie ludzie wrócą do pracy
Dziś w całej Polsce otwarto galerie handlowe. Powolne odmrażanie gospodarki kieruje nas w stronę normalności. Zmiany będą wprowadzane małymi krokami. Wiele osób cieszy się z powrotu do pracy, wiele podkreśla, jak ważne są środki bezpieczeństwa.

Beata i Andrzej GóralewscyMaseczka nie ukryje szczęścia
Ślub w maseczkach ochronnych? A dlaczego nie? Żadnych wątpliwości nie mieli Beata i Andrzej Góralewscy. — Nie żałujemy, że nie było wielkiej ceremonii i tak planowaliśmy kameralną. Nie to jest dla nas najważniejsze — mówi młoda para.

Jarosław Jar ChojnackiPotem będzie wyścig szczurów
Koncert, na którym Jarosław Jar Chojnacki grał i śpiewał do pustej widowni, zostanie w jego pamięci na zawsze. — Może słowo traumatyczny byłoby za mocne, ale był dla mnie wyjątkowym przeżyciem — mówi artysta.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pastuszek #2916132 | 37.248.*.* 5 maj 2020 12:56

  Należałoby wlepić co najmniej 12000 za złamanie kwarantanny. A kiedy mandaty za brak maseczek.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages