Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Do wakacji uczniowie nie wrócą do tradycyjnych lekcji w szkole

2020-06-04 07:00:00 (ost. akt: 2020-06-03 21:18:04)

Autor zdjęcia: sosw

Minister Dariusz Piontkowski podjął decyzję, że do wakacji uczniowie nie wrócą do tradycyjnych lekcji w szkole. Nadal będą odbywały się konsultacje i zajęcia opiekuńcze.

Od 25 maja powoli uczniowie, w ograniczonym wymiarze, wracają do szkół. Przywrócone zostały zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz konsultacje dla uczniów klas VIII.

Od 1 czerwca również uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży mają możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły.

Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.
W szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat nidzicki, już ruszyły konsultacje dla uczniów. Od 25 maja dla uczniów klasy VIII szkoły podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nidzicy, a od 1 czerwca dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i szkoły podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nidzicy.

— Szczegółowe zasady oraz harmonogram konsultacji znajdują się na stronach internetowych szkół — wyjaśnia starosta Marcin Paliński. Z harmonogramem powinni zapoznać się uczniowie, którzy mogą skorzystać zarówno z konsultacji grupowych jak i indywidualnych. Uczniowie, którzy są chorzy, lub w domu których przebywa ktoś na kwarantannie albo w izolacji, na takie konsultacje nie powinni przychodzić.

Kilka innych zaleceń dla uczniów:
— jeśli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia,
— zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów,
— w drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny,
— przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce,
— z szatni korzystaj według zasad ustalonych przez dyrektora szkoły,
— bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust,
— zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie,
— unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages