Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Nadmierna prędkość powodem wypadków drogowych

2020-07-07 13:00:00 (ost. akt: 2020-07-07 12:43:51)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Minione dni pokazały, że kierujących pod wpływem alkoholu i poruszających się z nadmierną prędkością nie brakuje. Jazda 114 i 109 km/h w obszarze zabudowanym skończyła się dla dwóch kierujących zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Z kolei nietrzeźwi za kierownicą za swoją jazdę na „podwójnym gazie” niebawem będą tłumaczyć się przed sądem.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym doskonale wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.

W miniony piątek i niedzielę (03. i 05.07.2020 r.) na terenie gminy Nidzica policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Powodem była znacznie większa od dozwolonej prędkość jazdy.

W piątek, podczas pomiaru prędkości jazdy w miejscowości Napiwoda, 30 – letni mieszkaniec gm. Czosnów jechał citroenem przez obszar zabudowany z prędkością 114 km/h, przekraczając tym samym prędkość w obszarze zabudowanym o 64km/h.

Z kolei w niedzielę w Wiknie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 45 – letniego mieszkańca Łodzi, który kierował VW z prędkością 109 km/h, czyli o 59 km/h za szybko niż dopuszczają przepisy drogowe.

W obu przypadkach, funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty i po 10 punktów karnych oraz obligatoryjnie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Teraz zatrzymane dokumenty zostaną przesłane do właściwych terenowo starostów, którzy wydadzą formalne decyzje administracyjne o zatrzymaniu prawa jazdy.
Pamiętajmy, w przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W sytuacji dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

W niedzielę około godz. 16:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 57 – letniego rowerzystę. Mieszkaniec gm. Nidzica wsiadł na jednoślad mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Niebawem mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania rowerem, będąc w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu kara aresztu, grzywny do 5000 zł. Obligatoryjnie sąd zastosuje zakaz kierowania rowerem na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages