Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Cmentarz wojskowy przeniosą do Uścianka

2020-07-16 19:30:00 (ost. akt: 2020-07-16 19:28:59)
Cmentarz wojskowy z I wojny światowej w Ruskowie

Cmentarz wojskowy z I wojny światowej w Ruskowie

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

DROGI WOJEWÓDZKIE|| W kwietniu rozpoczęto przebudowę drogi wojewódzkiej do Wielbarka na odcinku Ruskowo - Wielbark. Zakończenie robót zaplanowane jest na III kwartał 2021 roku. Trzeba będzie przenieść cmentarz wojskowy.

Umowy z wykonawcą robót zostały podpisane 6 kwietnia, a prace rozpoczęto 20 kwietnia. Realizowane są według harmonogramu wykonawcy robót na odcinku ok. 12,5 km między miejscowościami Ruskowo i Wielbark.

— Ogólne zaawansowanie realizacji tego projektu wynosi ok. 8%. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na III kwartał 2021 roku — mówią pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Droga wojewódzka nr 604 jest rozbudowywana do parametrów drogi klasy G z całą istniejącą infrastrukturą niezbędną do jej użytkowania.
W ciągu trasy w Ruskowie znajduje się cmentarz wojskowy z czasów I wojny światowej.

Otóż cmentarz w Ruskowie ulegnie likwidacji. — Szczątki pochowanych tam żołnierzy zostaną przeniesione na cmentarz wojskowy w pobliżu wsi Uścianek w gminie Janowo — wyjaśnia zespół ZDW.

Na cmentarzu w Ruskowie znajdują się pojedyncze mogiły, w których spoczywają żołnierze armii niemieckiej, a także mogiły zbiorowe, w których spoczywają żołnierze armii rosyjskiej. Żołnierze polegli we wrześniu 1914 roku. Na znajdującym się w głębi lasu cmentarzu w Uścianku pochowanych jest 147 żołnierzy armii niemieckiej i 209 żołnierzy armii rosyjskiej, poległych podczas walk 30 sierpnia 1914 roku.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages