Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Pędził z prędkością 147 km/h obszarze zabudowanym. Pijani kierowcy zatrzymani

2020-07-21 08:28:06 (ost. akt: 2020-07-21 10:26:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Bartoszycach

W miniony weekend nidziccy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania 27 – letniemu motocykliście za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 107 km/h oraz wyeliminowali z ruchu dwóch kierujących, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiedli za kierownicę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że jeden miał ponad 1,8 a drugi blisko 3,5 promila.

W piątek (17 lipca) około godz.19:30 podczas pomiaru prędkości jazdy w Rączkach, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 40 km/h, policjanci ruchu drogowego zatrzymali motocyklistę, który poruszał się z prędkością 147 km/h, a zatem jechał o 107 km/h za szybko w obszarze zabudowanym.

Motocyklista to 27 – letni mieszkaniec Nidzicy. Funkcjonariusze nałożyli na kierującego jednośladem mandat i 10 punktów karnych oraz obligatoryjnie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. W myśl obowiązujących przepisów, uprawnienia zostaną przesłane do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu na okres 3 miesięcy.

W piątkową noc (17 lipca) policjanci otrzymali informację, że ktoś obcy „kręci się” po jednej z podkozłowskich miejscowości. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Renault Megane Cabrio.

Kierujący chcąc uniknąć kontroli wysiadł z auta i uciekł w pobliskie zboże, jednak szybko został złapany przez funkcjonariuszy. Jak się później okazało, 34 – letni mieszkaniec gm. Działdowo nie bez powodu uciekał. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego, ze sprawdzenia w policyjnych systemach wynikało, że mężczyzna był w przeszłości prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (19 lipca) około godziny 1:00 w nocy na terenie miasta nidziccy policjanci zatrzymali kierującego motorowerem marki Simson, którego styl jazdy nasuwał wątpliwości co do stanu trzeźwości cyklisty. Przypuszczenia potwierdziło badanie stanu trzeźwości 36 – letniego mieszkańca gminy Nidzica, które wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego kierujący jednośladem nie korzystał z kasku i przewoził pasażera – również nietrzeźwego. Niebawem mężczyzna odpowie przed sądem za swoją nocną jazdę. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze!

Kierujący pod wpływem alkoholu stwarzają realne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Obserwujmy drogę i jej otoczenie oraz pamiętajmy aby informować Policję o niepojących nas sytuacjach, których jesteśmy świadkami. Każda reakcja na osobę nietrzeźwą za kierownicą jest naszym wkładem w poprawę bezpieczeństwa na drodze.

źródło: KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages