Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Po 10 latach Cezary Zamana z peletonem wraca na nidzickie trasy

2020-08-06 07:00:00 (ost. akt: 2020-08-05 14:42:33)
kolaarze

kolaarze

Autor zdjęcia: Organizatoryz imprezy

KOLARSTWO|| Mocne podjazdy, pierwszorzędne single tracki, klimatyczne pierwszowojenne cmentarze i średniowieczne wały. Po 10 latach Cezary Zamana wraca z peletonem na nidzickie trasy.

Na przybycie zawodniczek i zawodników Cisowianka Mazovia MTB Marathon niecierpliwi się już Napiwoda. To tam zlokalizowana będzie baza zawodów. A że miejsce słynie ze swojej gościnności i dało się poznać z jak najlepszej strony – głównie dzięki sympatycznym mieszkańcom – to setki kolarzy wraz z osobami towarzyszącymi poczują się tam mile widziani.

Dodatkowo, Napiwoda słynie ze swoich rozległych lesistych terenów, co docenią miłośnicy terenowej jazdy.


Bo to oni powinni z największym wyczekiwaniem wypatrywać w swoich kalendarzach terminu „sobota 8 sierpnia”, kiedy to właśnie odbędzie się druga w sezonie odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon. S

tan wzmożonej gotowości budzą trasy, które Cezary Zamana przyszykował wraz z lokalnymi miłośnikami MTB. —Wszystkie dystanse prowadzą przez mocno pofałdowane tereny. To wydolność zawodników zadecyduje finalnie o dobrym wyniku.

Dla urozmaicenia, nie braknie krótkich, lecz dynamicznych fragmentów technicznych dla prawdziwego MTB – mówi dyrektor sportowy cyklu, Cezary Zamana.

—Ale clou najbliższego maratonu to oczywiście Złote Góry, z którymi zmierzą się dystanse Pro oraz ½ Pro. To najwyższe wzniesienia w powiecie nidzickim o wysokości sięgającej do 229 m n.p.m. – dodaje autor trasy.


Do Nidzicy Cezary Zamana zabiera nie tylko peleton, nie tylko nagrody od sponsorów, ale także powracających po urlopowej przerwie konferansjera i fotografa. —Jestem absolutnie pewien, że i w Napiwodzie, i na trasie znów zapanuje najlepsza atmosfera – przekonuje Cezary Zamana.

Organizacyjne wsparcie zapewnia Starostwo Powiatowe w Nidzicy oraz Urząd Miejski w Nidzicy. Zaplanowany na sobotę 8 sierpnia maraton w Nidzicy otwiera północną, jeziorową część Mazovii. Przez kolejne dni zawodnicy ścigać się będą w Ełku, wystartują w Gwieździe Północy i zjadą do Brodnicy. Zapisy na Nidzica Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają.

Przemysław Zieliński


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages