Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

W krótkim odstępie czasu 2 zdarzenia drogowe

2020-07-29 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-29 12:34:27)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną dwóch kolizji, do których doszło wczoraj na drogach powiatu nidzickiego. Uczestnicy groźnie wyglądających zdarzeń drogowych byli trzeźwi i żaden z nich nie doznał poważnych obrażeń

Wczoraj (28.07.2020 r.) nidziccy policjanci pracowali na miejscu 2 groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

Około godz. 18:00 dyżurny nidzickiej Policji otrzymał informację o kolizji na drodze ekspresowej S7. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ustalili, że 71 – letni kierujący samochodem Ford Transit nie dostosował prędkości do warunków drogowych w następstwie czego zjechał na pobocze, uderzając w barierę ochronną. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został pouczony.

Do kolejnego groźnie wyglądającego zdarzenia doszło około 20 min później na drodze W538 (stara droga nr 7). Kierująca samochodem marki Hyundai, 43 - letnia mieszkanka Nidzicy, jadąc od strony miejscowości Litwinki w kierunku miejscowości Tatary, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w ul. Sienkiewicza w Nidzicy, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla 34 - letniego kierującego samochodem marki Fiat Bravo, jadącego drogą W538 w przeciwnym kierunku, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z tym pojazdem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zastosowali wobec sprawczyni kolizji postępowanie mandatowe. Uczestnicy obu zdarzeń drogowych byli trzeźwi.

Wsiadając za kierownicę starajmy się maksymalnie skupić na tym co dzieje się na drodze i w jej otoczeniu. Pamiętajmy, że oprócz nas są też inni, którzy z tej drogi korzystają a nasze zachowanie, stan psychofizyczny oraz styl, kultura i koncentracja w trakcie jazdy mają wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Oooooo #2954473 | 83.31.*.* 30 lip 2020 23:50

    Ten 71latek pewnie był zdziwiony, że auto jechało widzialam już takich przecież to powinno być robione jakieś badanie w danym wieku czy może wsiąść bo sam sobie zagraża a może wa innym kierowcom

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages