Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Plac zabaw w Kozłowie jest zamknięty, ale cyrk przyjechać może

2020-09-17 07:00:00 (ost. akt: 2020-09-16 13:35:15)
Plac zabaw w Kozłowie

Plac zabaw w Kozłowie

Autor zdjęcia: Tomasz Kucmus

— Plac przy ul. Nidzickiej jest otwarty, natomiast plac osiedlowy nadal jest zamknięty — mówi mieszkanka Kozłowa. Wójt odpowiada: obydwa place zabaw są zamknięte.

Na terenie Kozłowa place zabaw są nieczynne. Dzieci nie powinny na nich przebywać. Jednak plac przy ul. Nidzickiej jest czynny, bo dzieci z niego korzystają. Plac zabaw przy ulicy Mazurskiej jest zamknięty. Do czasu epidemii działały wszystkie place. Dzieci chętnie z nich korzystały. Pandemia spowodowała ich zamknięcie, ale już od czerwca place zabaw mogły działać. O tym, czy zostaną one uruchomione decydowały poszczególne gminy. — Plac przy ul. Nidzickiej funkcjonuje. Dzieci się na nim bawią. Natomiast osiedlowy plac zabaw przy ul. Mazurskiej od lutego jest zamknięty na kłódkę. Dlaczego jeden działa, a drugi nie — pyta mieszkanka Kozłowa. I dodaje, że i tak dzieci często przechodzą przez siatkę ogrodzeniową i bawią się.

—Dzieci siedziały w domach od marca z powodu zamkniętych szkół i zajęć dodatkowych. Część dzieci siedzi w domach, ponieważ nie ma miejsca, gdzie mogłyby bezpiecznie i swobodnie się pobawić. Jakie przepisy o tym zdecydowały, że dzieci z osiedla zostały pozbawione możliwości korzystania z placu. W Działdowie, w Nidzicy place zabaw są otwarte. Na dodatek wójt gminy Marek Wolszczak wyraził zgodę na przyjazd do Kozłowa cyrku. Jak pogodzić jedno z drugim?— mówi oburzona kobieta. — Tak naprawdę, zamknięte są tylko place, które są ogrodzone. Natomiast plac przy ul. Nidzickiej tzw. miejsce aktywnego wypoczynku jest otwarty, bo nie jest ogrodzony. Tak samo jest przy ul. Kolejowej, bo plac jest nieogrodzony — mówi mieszkaniec Kozłowa.

Rodzice pytają dlaczego tak jest, że dzieci nie mają miejsca do zabawy. O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy wójta gminy Kozłowo Marka Wolszczaka.
Wójt Marek Wolszczak poinformował, iż ze względu na przepisy dotyczące sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoVV-2 nie ma możliwości otwarcia placów zabaw. — Żaden plac zabaw na terenie gminy Kozłowo nie jest otwarty. Na każdym placu zabaw jest umieszczona informacja o zamknięciu. Nie możemy spełnić wszystkich wymogów wynikających z przepisów, według których m.in. na każdym placu powinny być środki dezynfekujące oraz osoba pilnująca, żeby na placu była odpowiednia liczba dzieci — wyjaśnia wójt Marek Wolszczak.

Halina Rozalska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cyrk ? #2974839 | 10.10.*.* 20 wrz 2020 21:37

  Cyrk to jest u nas całym rokiem !!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lil #2973777 | 185.170.*.* 18 wrz 2020 08:27

  Dezynfekcja na placu zabaw? Odpowiednia liczba dzieci? Osoba nadzorująca? Korzystam z dzieckiem z placów zabaw w mieście i nie spotkałam się z takim postępowaniem...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kolo #2973652 | 178.235.*.* 17 wrz 2020 20:16

  z tą pandemią to kłamią tylko jeszcze nie wiadomo kto :) sanepid czy ministerstwo !! liczba testów z dnia 15 września : Polska trochę ponad 20 tyś., nasze województwo ponad 75 tyś. !!! kto kłamie ??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gmina #2973649 | 185.170.*.* 17 wrz 2020 20:10

  Ciekawa sprawa kluby seniora zostały otwarte im wolno ale dzieciom nie chociaż został im tylko plac zabaw bo nic innego dla nich niema w tym naszym kozlowie przykre lecz prawdziwe

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Nooo #2973623 | 10.10.*.* 17 wrz 2020 19:36

  Co za obły artykuł. Czy ktoś kto pracował nad nim ma pojęcie o tym co robi. Żaden plac nie jest czynny?ciekawa sprawa. Mozna było zadać tylko jedno pytanie...czy Pana syn korzysta z placu i boiska podczas pandemi....i tyle w tym temacie.Covid ..procedury. Panie Wolszczak zbieraj się z tym dyskiem co przyjedzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages