Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Kierujący audi wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu

2020-09-08 10:00:00 (ost. akt: 2020-09-07 14:12:04)
zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

zdjęcie jest tylko ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W miniony weekend 35 – latek spowodował kolizję na drodze. Dwóch kierujących zignorowało ograniczenia prędkości jazdy w obszarze zabudowanym jadąc 107 i 103 km/h.

W sobotę (5 września) około godz. 2:00 dyżurny nidzickiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej W545 w gminie Kozłowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 35 – latek kierujący samochodem osobowym marki Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Podczas wykonywania czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Nidzica wsiadł za kierownicę pomimo braku uprawnień do kierowania oraz będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila. Niebawem mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie po użyciu alkoholu oraz kierowanie pomimo braku wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponadto, w miniony weekend nidziccy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy zignorowali obowiązujące ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W piątek (4 września) około godz. 19:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi, który jechał przez miejscowość Napiwoda z prędkością 107 km/h. 44 – letni mieszkaniec Częstochowy przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego mandatem i punktami karnymi oraz zatrzymaniem uprawnień do kierowania.

Drugie prawo jazdy zatrzymane w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym miało miejsce w sobotę (5 września) w Muszakach. 49 – letni mieszkaniec Przasnysza kierował pojazdem marki Porsche z prędkością 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość jazdy o 53 km/h. Wobec kierującego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.
W myśl obowiązujących przepisów blankiety prawa jazdy zostaną przesłane do właściwych starostów, którzy wydadzą formalne decyzje administracyjne o zatrzymaniu dokumentów na okres 3 miesięcy.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages