Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Skatepark ma służyć rozwojowi młodzieży

2020-09-18 19:00:00 (ost. akt: 2020-09-18 15:49:11)

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

NIDZICA || 12 września nad jeziorkiem miejskim w Nidzicy odbyły się konsultacje społeczne, dotyczące budowy nowego skateparku w naszym mieście. Młodzież ma czas na zgłoszenie swoich propozycji, a nowy obiekt ma powstać wiosną.

W konsultacjach uczestniczyli: Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy, Paweł Przybyłek- wicestarosta nidzicki, Patrycja Kawałko - dyrektor MOSiR-u, Andrzej Marcjanik- radny, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej, młodzież oraz jej rodzice.

Z grona młodszych i starszych użytkowników skateparku zostały wybrane osoby do kontaktu z Patrycją Kawałko - dyrektor MOSiR-u. Młodzież ma przekazać swoje sugestie dotyczące urządzeń, które mają zostać zakupione.

— Musimy jednak zawrzeć umowę, że to wy będziecie odpowiedzialni za porządek w tym miejscu. Niedopuszczalne jest pijaństwo, narkotyki, dopalacze. Jeżeli takie sytuacje będą miały miejsce, proszę, żebyście je zgłaszali. Skatepark ma służyć waszemu rozwojowi, ma być miejscem do spędzania wolnego czasu, oderwaniem od komputerów. My potraktowaliśmy was poważnie i tego samego oczekuję od was — mówił Jacek Kosmala- burmistrz Nidzicy.

Jak podkreślił burmistrz, w tej chwili skupiamy się na tym, jakie urządzenia mają zostać zamówione. — Przed złożeniem zamówienia zorganizujemy jeszcze jedno spotkanie. Jeżeli będzie wasza akceptacja- zamówimy urządzenia, jeżeli nie- zmodyfikujemy zamówienie. Wiosną z dodatkowych środków spróbujemy ogrodzić skatepark. Chcemy założyć także dwie kamery, działające 24h. Ale w tej chwili skupiamy się na tym, jakie urządzenia zamówić, żebyście mogli wiosną cieszyć się już z nowego skateparku — mówił Jacek Kosmala.

Oprócz młodszych użytkowników, którzy złożyli petycję o powstanie skateparku i byli na spotkaniu w urzędzie, w walkę o miejsce do aktywnego spędzania czasu zaangażowali się także studenci.

— Studiujemy w różnych miastach, w Gdańsku, Krakowie, ale często wracamy do Nidzicy. I rzeczywiście, brakowało miejsca, gdzie można spokojnie wyjść, pojeździć. Nie chcemy, żeby ten skatepark był fuszerką jak w Gliwicach czy Tarnowie. Muszą zająć się tym osoby, które naprawdę się na tym znają. Rozmawiałem z chłopakami, najlepszym rozwiązaniem byłby skatepark betonowy — mówił przedstawiciel starszej grupy.

I taki właśnie skatepark ma powstać w Nidzicy. Z myślą o starszych, ale też młodszych użytkownikach. — Wiosną zrobimy też duże wydarzenie, na które zaprosimy ratowników medycznych, którzy nauczą was profesjonalnego udzielania pierwszej pomocy. Chciałbym, żeby przy skateparku, pod okiem kamery, znalazła się też apteczka, z której, jak coś się wydarzy, będzie można wyjąć opatrunek — mówił Jacek Kosmala. Burmistrz wspomniał też o nowych ścieżkach rowerowych, które mają powstać na terenie powiatu.

— Zastanówcie się proszę, gdzie widzicie potrzebę budowy ścieżki rowerowej. Porozmawiajcie z kolegami, złóżcie pismo, a my spróbujemy nanieść je na mapę. Ścieżki będą finansowane w 100 proc., my niczego nie dokładamy, mamy tylko wskazać, gdzie chcemy, by ścieżka powstała — mówił Jacek Kosmala. Do tematu wrócimy.

Przypomnijmy: nad jeziorkiem miejskim był już kiedyś niewielki skatepark. Chętnie korzystała z niego młodzież, jeżdżąc na deskorolkach, rolkach czy hulajnogach. Niestety, z czasem został zdemontowany. W zeszłym roku grupa Scoot-NNI złożyła do burmistrza petycję w sprawie budowy skateparku. Swoją prośbę argumentowali tym, że skatepark był miejscem ich aktywnego wypoczynku, spotkań z kolegami, miejscem rozwoju. 3 września podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej została podjęta uchwała o przekazaniu środków finansowych na budowę nowego skateparku nad nidzickim jeziorkiem.

Zuzanna LeszczyńskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pan #2978288 | 10.10.*.* 29 wrz 2020 23:06

  w końcu nasze dzieci nie będą musiały jeździć po działdowach czy mławach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ciekawy wymysł #2974469 | 10.10.*.* 19 wrz 2020 18:59

  dla 7 osób skatepark karygodne

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wp #2974119 | 51.81.*.* 18 wrz 2020 20:19

  Co się stało z poprzednim skate parkiem i jak wpłynął na rozwój młodzieży ? 9 dzieciaków (dzieci urzędników) i kilkaset tysiecy złotych "sru" z naszych coraz wyższych podatków.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages