Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Interwencje na drogach powiatu

2020-09-14 19:50:39 (ost. akt: 2020-09-14 20:02:15)
Miejsce zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty na wiadukcie nad drogą ekspresową S7 k/m Pawliki

Miejsce zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty na wiadukcie nad drogą ekspresową S7 k/m Pawliki

Autor zdjęcia: mat policji

Ponad 2,6 i blisko 3 – to ilość promili w organizmie, które nie przeszkodziły mieszkańcom powiatu nidzickiego wsiąść za kierownicę. Mężczyzna i kobieta za swoją lekkomyślność niebawem odpowiedzą przed sądem. Inny kierujący jadąc 116 km/h przez Grzegórzki dowiedział się, że pośpiech się nie opłaca. Ponadto na drogach powiatu nidzickiego doszło do 3 zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów.

W piątek (11 września) około godz. 9:30 patrol ruchu drogowego nidzickiej policji zatrzymał do kontroli drogowej 60 – letniego mieszkańca gm. Nidzica, który kierował rowerem mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu. Funkcjonariusze doprowadzili 60 – latka do zakładu karnego. Za swoje lekkomyślne zachowanie mężczyzna niebawem odpowie przed sądem.

Przypominamy, kierowanie rowerem będąc w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem za które grozi kara aresztu, grzywny do 5000 zł. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie zastosuje zakaz kierowania rowerami na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Tego samego dnia około godz. 17:00 w Nidzicy kierujący rowerem, 88 – letni mieszkaniec miasta pomimo obowiązku korzystania z drogi dla rowerów występującej wzdłuż ulicy 1 Maja, korzystał z pasa ruchu przeznaczonego dla pojazdów mechanicznych. Rowerzysta, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zajechał drogę prawidłowo jadącej tym samym pasem ruchu 28 – letniej kierującej samochodem osobowym marki Audi na skutek czego doprowadził do kolizji drogowej. Na szczęście w wyniku zdarzenia rowerzysta nie doznał żadnych obrażeń, a pojazd nie został uszkodzony.

W sobotę (12 września) w Nidzicy około godz. 13:30 zgłoszenie obywatelskie świadków i uniemożliwienie dalszej jazdy, przyczyniło się do wyeliminowania z ruchu kobiety, która będąc pod wyraźnym działaniem alkoholu kierowała samochodem osobowym marki Opel Vectra. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie 53 – letniej mieszkanki gminy Kozłowo. Policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania pojazdami. Niebawem odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat. Sąd obligatoryjnie zastosuje środek karny w postaci świadczenia pieniężnego w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł.

W niedzielę (13 września) około godz. 12:30 nidziccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na drodze koło miejscowości Pawliki gm. Janowiec Kościelny na łuku drogi prowadzącym do wiaduktu nad drogą ekspresową S7 kierujący motocyklem marki Suzuki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w bariery ochronne, co w konsekwencji skutkowało wywróceniem jednośladu. 37 - letni mieszkaniec gminy Mława w wyniku doznanych obrażeń został przetransportowany do szpitala w Nidzicy, a następnie do szpitala w Mławie celem dalszej diagnostyki.

Tego samego dnia, około godzinę później w Nidzicy na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Tatarską doszło do potrącenia rowerzysty. Z ustaleń policji wynika, że 24 - letni kierujący samochodem osobowym m-ki VW Passat jadąc ul. Warszawską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 83 - letniemu rowerzyście chcącemu skręcić z ul. Warszawskiej w ul Tatarską, co skutkowało zderzeniem się pojazdów. W wyniku powstałych obrażeń poszkodowany rowerzysta został przewieziony do szpitala w Nidzicy celem dalszej diagnostyki, a następnie do szpitala w Działdowie. Obaj uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy gminy Nidzica.

W niedzielę (13 września) kilka minut przed godziną 8:00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 59 – letniego mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki VW. Mieszkaniec gminy Nidzica jechał przez miejscowość Grzegórzki z prędkością 116 km/h, ignorując ograniczenie dozwolonej prędkości jazdy do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat i 10 punktów karnych. Przekroczenie prędkości jazdy w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wiąże się z zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia w Nidzicy około godz. 23:00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 22 – latka kierującego samochodem marki Audi. Podczas wykonywania czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Nidzica złamał prawomocny zakaz kierowania pojazdami wsiadając za kierownicę 3 dni przed zakończeniem obowiązywania orzeczonego przez sąd środka karnego. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości na drodze!

Kierujący pod wpływem alkoholu stwarzają realne niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Obserwujmy drogę i jej otoczenie oraz pamiętajmy aby informować Policję o niepojących nas sytuacjach, których jesteśmy świadkami. Każda reakcja na osobę nietrzeźwą za kierownicą jest naszym wkładem w poprawę bezpieczeństwa na drodze.

kpp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages