Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Zapraszamy na piknik charytatywny

2020-09-16 14:00:00 (ost. akt: 2020-09-16 13:33:56)
Lena Mazur z rodzicami

Lena Mazur z rodzicami

Autor zdjęcia: Archiwum prywante

WOKÓŁ NAS || Mieszkańcy powiatu robią, co mogą, żeby pomóc Lence Mazur w walce z SMA. Życie dziewczynki wyceniono na 10 milionów złotych. 19 września odbędzie kolejny piknik charytatywny.

Mieszkańcy naszego powiatu włączają się w każdą akcję na rzecz Leny Mazur, której zdrowie i życie zależy od zebrania prawie 10 milionów złotych. W sobotę 19 września będzie kolejna okazja, żeby jej pomóc.


Już od godziny 13:00 zapraszamy wszystkich nad jeziorko miejskie. Będzie się działo. Na dzieci będzie czekało wiele atrakcji. Dmuchańce: plac zabaw Myszka Miki, zjeżdżalnia z lubianej bajki Psi Patrol. Animacje i zabawy dla najmłodszych. Każdy będzie mógł zrobić mega bańkę mydlaną. Odwiedzą nas bohaterowie bajki Psi Patrol. Nieco starsi mieszkańcy będą mogli podziwiać zabytkowe auta. Będzie też muzyka na żywo.

O godzinie 15:00 odbędzie się wielkie pompowanie dla Lenki.

Oprócz tego będą stoiska tematyczne i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie również pysznego jedzenia. Bądźmy tego dnia razem z Leną. Ona liczy na naszą pomoc. Razem możemy pokonać chorobę Leny.

Lenka urodziła się 11 listopada 2018 roku. 20 miesięcy później rodzice dowiedzieli się, że choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To ciężka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym, odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności częściowego albo całkowitego paraliżu. Istnieje terapia genowa lekiem o nazwie Zolgensma, mającym za zadanie przekazać komórkom prawidłową sekwencję DNA odpowiadającą genowi SMN1, który u Lenki jest wadliwy.

Terapię genową przeprowadza się tylko raz na całe życie. Niestety, terapia ta nie jest refundowana. Koszt terapii to niemal 10 mln złotych. Bez pomocy i zaangażowania ze strony innych osób nie da się sfinansować leku, dającego tak duże nadzieje.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pomóż #2973220 | 10.10.*.* 17 wrz 2020 07:00

  Łańcuszek Lenki ❤ Jeśli dostałeś/aś tą wiadomość wiedz, że liczę na Twoją pomoc

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. K #2972973 | 185.103.*.* 16 wrz 2020 15:01

  siepomaga.pl/lenka

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages