Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Powiat nidzicki w czołówce województwa!

2020-10-05 07:00:00 (ost. akt: 2020-10-02 10:20:06)

Autor zdjęcia: powiat nidzicki

Urząd Statystyczny w Olsztynie opublikował dane statystyczne za 2019 rok.

Powiat nidzicki znalazł się na 3. miejscu w kategorii wydatki powiatów na bezpieczeństwo publiczne i ochronę przeciwpożarową, a także na 4. miejscu pod względem środków pozyskanych przez powiaty na finansowanie programów i projektów w przeliczeniu na jednego mieszkańca w województwie warmińsko- mazurskim.

Marcin Paliński-starosta nidzicki
Powiat Nidzicki zrealizował i wciąż realizuje wiele istotnych projektów w ramach rozwoju społeczno-gospodarczego z wykorzystaniem środków unijnych. Rozpoczęliśmy m.in., rozbudowę i doposażenie budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej na potrzeby udzielania świadczeń zdrowotnych dla osób starszych i niepełnosprawnych poprzez utworzenie Oddziału Geriatrycznego oraz pracowni tomografii komputerowej. Pozyskanie funduszy zewnętrznych pozwoliło również na poprawę infrastruktury placówek oświatowych. Zrealizowano projekty w wyniku których wyposażono placówki oświatowe w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Przeprowadzono liczne prace remontowe i modernizacyjne, które przyczyniły się do unowocześnienia oferty edukacyjnej szkół powiatowych, a także poprawę warunków kształcenia uczniów. Jednym z najbardziej istotnych projektów była „Zintegrowana informacja geodezyjna i kartograficzna Warmii i Mazur w Powiecie Nidzickim”. To ogromne udogodnienie, dzięki któremu zwiększyła się dostępność do zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nidzickiego. Obecnie realizujemy projekt pn. „E-administracja w Powiecie Nidzickim”, który ma na celu usprawnienie realizacji spraw o charakterze publicznym poprzez cyfryzację procesów administracyjnych. Nasze działania to odpowiedź na potrzeby mieszkańców i nowe wyzwania. Naszym priorytetem jest dołożenie wszelkich starań, aby stale poprawiać jakość i komfort życia lokalnej społeczności.

Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa to niezwykle istotna sfera zapewniająca podstawowe potrzeby społeczeństwa, w tym potrzeby bezpieczeństwa. Jako Szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Przewodniczący Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku we współpracy ze służbami, inspekcjami i strażami szczebla powiatowego oraz terenowymi organami administracji wojskowej i innymi instytucjami rządowymi, samorządowymi i pozarządowymi monitorujemy stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Powiatu Nidzickiego. Nasze działania ukierunkowane są na stałą poprawę bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców. Dowodem świetnej współpracy Powiatu Nidzickiego ze służbami jest m. in. podpisanie w zeszłym roku porozumienia w sprawie dofinansowania zakupu samochodu operacyjnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Zakup samochodu operacyjnego przyczyni się bezpośrednio do usprawnienia organizowania i wspomagania kierowania akcjami ratowniczymi oraz podniesienia komfortu pracy strażaków zarówno podczas działań jak i innych zadań statutowych realizowanych przez funkcjonariuszy. Przyczyni się ponadto do zwiększenia gotowości operacyjnej jednostki oraz podniesie poziom bezpieczeństwa na terenie Powiatu Nidzickiego. Kolejnym zawartym porozumieniem było wsparcie finansowe na dofinansowanie zakupu samochodu osobowego w wersji oznakowanej z przeznaczeniem dla Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy. W 2019 roku przeprowadziliśmy również coroczne powiatowe ćwiczenia ratownicze, które potwierdziły pełną gotowość i profesjonalizm wszystkich zaangażowanych służb. Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, a więc w ochronę ich życia, zdrowia oraz mienia to dla naszego samorządu zadanie priorytetowe.


https://m.wm.pl/2020/10/orig/1-650649.jpg
źródło: GUS/ Biznes Warmii i Mazur 2020

	https://m.wm.pl/2020/10/orig/2-650650.jpg
źródło: GUS/ Biznes Warmii i Mazur 2020


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek Z #3014612 | 83.20.*.* 30 lis 2020 20:10

  Czym tu się chwalić Służba zdrowia leży i zdycha w Nidzicy Władze powiatu ją położyły Proszę powiedzieć tym co muszą położyć się w szpitalu Gdzie i w jakim? Owszem pan starosta jest medialny dowcipny uśmiechnięty ale nic poza tym A to że załatwił trochę więcej kasy No bo jest w końcu z PiS Bez łaski. No a w podległych spółkach bez zmian Czekamy na pierwszy śnieg a nasz powiat jak zwykle nie będzie przejezdny Nic się nie zmieniło tylko drogi drogi drogi Obojętnie kto byłby przy władzy te drogi i tak by były budowane Poza tym już za chwilę trzeba je remontować bo tirów przybywa A co z resztą gdzie światłowód? Jest tylko w kilku miejscach w Nidzicy w starostwie. Bez komentarza.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 2 mld zł dla TVP #3013040 | 10.10.*.* 27 lis 2020 12:34

  W dobie koronakryzysu gospodarka się kurczy, a miliony Polaków - przedsiębiorców i pracowników - są niepewne swojej przyszłości. PiS jednak nie ma wątpliwości, że z kryzysowego budżetu trzeba jeszcze wyłuskać 2 mld zł na "dopalenie" TVP i Polskiego Radia. Czy te pieniądze nie są bardziej potrzebne ochronie zdrowia lub firmom?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kozłowianka #3011474 | 10.10.*.* 24 lis 2020 16:22

  Starostwo na ten wynik zapracowało czy powiat bo jak powiat to cztery gminy ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pan Marcin to szczęściarz #3011471 | 10.10.*.* 24 lis 2020 16:18

  Ma poukładaną mądrą radę i bardzo dobrych pracowników Starostwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. FEST FACET #3011423 | 10.10.*.* 24 lis 2020 15:08

  dobry organizator dobry gospodarz będzie dobry burmistrz na następną kadencje

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages