Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Na cmentarz nie pójdziemy

2020-10-30 17:10:00 (ost. akt: 2020-10-30 16:53:39)

Autor zdjęcia: Adam Guz/ KPRM

Zamknięte cmentarze i praca zdalna w administracji publicznej — to najnowsze obostrzenia wprowadzone w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował także do seniorów, by w miarę możliwości zostali w domach.

Poczas konferencji prasowej premier zapowidział kolejne obostrzenia.

— Szybkie działania wiosną i latem dały nam pewne poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ale ta druga fala zmiotła to poczucie. Nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Ta 2. fala jest groźniejsza od 1. i trzeba bardzo szybko reagować — powiedział premier Mateusz Morawiecki. — Na pewno popełniono różne błędy, również my w Polsce popełniliśmy błędy, ale musimy zachować stabilność i wrócić do jeszcze lepszej przewidywalności zachorowań.

— Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć — dodał premier. —Tradycja jest mniej ważna niż życie. Proszę powstrzymać się od wyjazdów, również poza miasta. Jeżeli pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie pewnie można odwiedzić groby.
Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte

Premier poinformował również, że od poniedziałku wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać swojej pracy stacjonarnie, będą pracowali zdalnie.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages