Sobota, 28 listopada 2020. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Kto zostanie nowym dyrektorem "Trójki"?

2020-11-07 17:00:00 (ost. akt: 2020-11-09 19:38:15)
SP nr 3 w Nidzicy

SP nr 3 w Nidzicy

Autor zdjęcia: Archiwum NGN

EDUKACJA|| Dotychczasowa dyrektor Trójki Agnieszka Tańska zrezygnowała z pracy, a jej zastępczyni przeszła na emeryturę. Po wielu rozmowach z nauczycielami Barbara Biedrzycka - Falba zgodziła się zostać p.o. dyrektora. Decyzja zapadła 2 listopada.

Agnieszka Tańska zrezygnowała z pełnienia funkcji dyrektora. Nie będzie również pracowała w tej szkole.

— Z panią dyrektor rozstaliśmy się za porozumieniem stron. Pani wicedyrektor przeszła na emeryturę. Nie chciała zostać — mówi burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala.

W dniu, w którym została rozwiązana umowa burmistrz spotkał się z radą pedagogiczną, ponieważ jego obowiązkiem w takim przypadku jest, spośród członków rady pedagogicznej, wskazać osobę, która będzie pełniła obowiązki dyrektora szkoły. Nie musi być to osoba, która ma ukończone zarządzanie oświatą.

— Wyznaczyłem do objęcia stanowiska p.o.dyrektora pana Andrzeja Rusia, który zawsze miał najwięcej obiekcji, uwag do pracy pani dyrektor. Podsuwał też rozwiązania, więc uważałem, że będzie odpowiednim kandydatem — wyjaśnia burmistrz Nidzicy.
Niestety, Andrzej Ruś nie podjął się pełnienia tej funkcji.

Odbyło się kolejne spotkanie rady pedagogicznej po to, aby rada wybrała demokratycznie osobę, która pełniłaby funkcję dyrektora. Rada wskazała Jacka Gnidzińskiego.

— Spotkaliśmy się z nim. Powiedzieliśmy na czym polega praca dyrektora, jakie są jego obowiązki, zakres czynności. Pan Gnidziński początkowo tę propozycję przyjął, ale potem zrezygnował. Należy wyciągnąć z tego wnioski, że krytykować rządzących jest łatwo, ale podjąć rękawicę i rządzić już nie jest tak łatwo — wyjaśnia burmistrz Nidzicy.

Jeśli nie uda się powołać dyrektora, to może to doprowadzić nawet do rozwiązania szkoły. Konkurs na dyrektora w dobie pandemii jest niemożliwy. — Ogłosimy go najszybciej jak tylko będzie to możliwe, ale to potrwa, a w szkole ktoś musi podejmować decyzje dzisiaj. Zamknąć szkołę nie jest tak łatwo. To nie jest kiosk ruchu. W szkole są nauczyciele, uczniowie, inni pracownicy — dodaje Jacek Kosmala.

Dyrektorem może zostać osoba spoza rady pedagogicznej, ale zgodę na to musi wyrazić kuratorium.

2 listopada pełnienia obowiązków dyrektora szkoły podjęła się Barbara Biedrzycka- Falba. Burmistrz zdecyduje o terminie konkursu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (89) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. podział #3004108 | 10.10.*.* 9 lis 2020 22:45

  Dyrektor powinien łączyć nauczycieli, rodziców a nie dzielić jak ta p. robiła. Powinien budować relację, być człowiekiem dialogu, umieć przyjąć konstruktywną krytykę, a ta p. była przeciwieństwem tych cech. Dobrze że wróciła do nauczania tam będzie spełniać swoje ambicje pedagoga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Empatia #3004037 | 10.10.*.* 9 lis 2020 19:13

  Wszystkim wam jej brak aby opluwać

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ciekawe zagrywki #3003999 | 10.10.*.* 9 lis 2020 17:57

  po co wam to było i jak się skończyło i jak będzie znów jakiś znajomy, będzie konkurs konkurs wielka Fikcja bylibyście dyrektorami pół roku póżniej by was wywalił ,dlaczego nie podał jakiego miał dyrektora ,jak można się zgadzać na przeniesienie kiedy nie było następcy kompromitacja łapanka na dyrektora

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. BASTA #3003797 | 10.10.*.* 9 lis 2020 11:25

  Burmistrz wyznaczył do czasu rozstrzygnięcia konkursu pełniącą obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr. 3 Ogłosi konkurs, komisja wyłoni zwycięzcę i szkoła będzie dalej funkcjonować.Nowy dyrektor z nowymi pomysłami będzie pełnił funkcje kolejne cztery lata. Po co te spekulacje i czarnowidztwo ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-2)

  1. Szkoda Pani Dyrektor #3003794 | 10.10.*.* 9 lis 2020 11:23

   Dobra Dyrektorka, mnóstwo remontów zrobiła w szkole ale nie chciała być podległa grupie która destabilizuje prawidłową pracę. Szkoda że Pani dyrektor już nie ma a grupa została. Nie wszyscy mają honor aby odejść w stosownym czasie. Chociaż tych nauczycieli żadna inna szkoła by nie przyjęła.

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (89)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages