Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sanepid nie przekazuje już danych o liczbie zakażonych

2020-11-25 18:00:00 (ost. akt: 2020-11-25 15:40:51)

Autor zdjęcia: archiwum

Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Nidzicy codziennie przekazywał do publicznej wiadomości informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie. Od wczoraj tych danych nie ma. Można je znaleźć na stronie ministerstwa zdrowia.

Z informacji przekazywanych przez nidzicki sanepid, na temat epidemii w naszym powiecie, mogliśmy się dowiedzieć codziennie około godz. 10 ile osób w danym dniu zostało zakażonych koronawirusem, ile wyzdrowiało, ile przebywa w szpitalu, ile jest na kwarantannie, lle w izolacji oraz ile osób zmarło. Podawano te dane w rozbiciu na poszczególne gminy.

Od dzisiaj (25 listopada), zgodnie z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, informacje te są odawane poprzez system elektroniczny EWP.

Informacje o wynikach pozytywnych są przekazywane bezpośrednio do systemu przez laboratoria, które te badania wykonują. Informacje o nowym zakażeniu muszą wysłać w ciagu 48 godzin.

Jak mówił minister Saczka, podjęte działania powinny przyczynić się rozbieżności w podawaniu danych, dotyczących zachorowań na koronawirusa.

Z informacji podanej przez Ministerstwo Zdrowia dzisiaj (25 listopada) mamy w całym krau 15 362 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

W województwie warmińsko-mazurskim - 858. W naszym powiecie - 17 nowych nowych osób z wynikiem pozytywnym.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages