Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Rozwijali umiejętności niezbędne we współczesnym świecie

2020-12-03 10:00:00 (ost. akt: 2020-12-02 20:33:03)

Autor zdjęcia: PIOTR KOSCIJANCZUK

W związku z przynależnością Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy do Klubu Szkół UNICEF uczniowie klasy 6b i 8b wzięli udział w innowacyjnym przedsięwzięciu edukacyjno – społecznym „TO(działa)MY!”.Akcja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na inicjatywy wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji. Jest szansą dla uczniów na rozwijanie umiejętności i kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Nauczycielom daje okazję wprowadzenia metody projektowej do zajęć lekcyjnych.

Celem akcji jest przede wszystkim kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzeby najbliższego otoczenia oraz budowanie świadomości młodych ludzi w obszarach związanych z ekologią, zdrowiem i edukacją.

Uczniowie klasy 6b i 8b – zawsze aktywni i zaangażowani w akcje Unicef – uczestniczyli w poprowadzonych przez opiekuna Klubu Szkół Unicef warsztatach z zakresu ekologii, zdrowia i sportu. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną mieliśmy ograniczone możliwości w zakresie organizowania spotkań w szerszym gronie. Na warsztatach młodzi ludzie poznali zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem, radzenia sobie ze stresem oraz dbania o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Uczestnicząc w warsztatach bezpiecznego korzystania z internetu dla seniorów mogli przekazywać wiedzę starszemu pokoleniu, jak uniknąć niebezpieczeństw w sieci.


Joanna Marcjanik


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages