Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Mikołajki w Janowcu Kościelnym

2020-12-12 16:00:00 (ost. akt: 2020-12-11 11:59:09)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

Wiara w Mikołaja jest uroczym wspomnieniem dzieciństwa. Któż z nas nie zaglądał rano do buta, ciesząc się , że Mikołaj o nas pamiętał. Tak naprawdę dorośli też lubią Mikołaja, każdy lubi przecież otrzymywać prezenty.

Prezent w tym przypadku nie ma wartości materialnej, jest symbolem, że Mikołaj o nas pamiętał. Cieszy wówczas najmniejszy drobiazg. I chociaż już dzieci zastanawiają się jak to możliwe , że Mikołaj zdąży odwiedzić wszystkich, to nikt nie podważa jego istnienia. Wierzymy, że działa tu magia. Mikołaj ma przecież całą armię pomocników w postaci Elfów, Śnieżynek

Pamiętając o tej tradycji, w rolę lokalnego Mikołaja wcielił się Wójt Gminy- Piotr Rakoczy, który odwiedził placówki oświatowe naszej gminy. Zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie otrzymali w prezencie magiczne książeczki. Magiczne, gdyż wypełnione treścią polskich kolęd wraz z podkładem muzycznym. To swego rodzaju preludium świątecznego nastroju i troska o podtrzymywanie tradycji. W polskich rodzinach zanika zwyczaj śpiewania kolęd po wieczerzy Wigilijnej, a zwyczaj ten należy pielęgnować. Kultywowanie tradycji jest także nieodzownym elementem wszelkich działań profilaktycznych.

Zapach choinki, w połączeniu z rozchodzącym się brzmieniem kolęd tworzy niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętajmy też, ze każdy z nas tak naprawdę może być Mikołajem- wystarczy rozejrzeć się dokoła aby dostrzec ilu jest potrzebujących.

Zofia Wielgus


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages