Aromaterapia w leczeniu depresji

2020-12-23 07:00:00(ost. akt: 2020-12-22 14:28:30)
Katarzyna Kęsicka

Katarzyna Kęsicka

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Naturalne olejki eteryczne stosowane w aromaterapii mogą pomóc w leczeniu depresji i zaburzeń nastroju. Używane w odpowiednim stężeniu i dobrze dobranej recepturze mają działanie łagodzące objawy i poprawiające stan zdrowia.
Olejki eteryczne były stosowane tysiące lat temu jako substancje lecznicze, zanim pojawiły się leki syntetyczne. Oto kilka naturalnych olejków pomagających w leczeniu depresji. Naturalny olejek neroli. Jest to olejek eteryczny uzyskiwany z kwiatów gorzkiej pomarańczy rosnącej w Maroku i na północy Europy. Znany był już w starożytności i używany do aromatyzowania powietrza, poprawiania nastroju.

Używali go królowie i kapłani, a także leczyli się tym olejkiem z chorób skórnych, psychicznych. Olejek z gorzkiej pomarańczy neroli łagodzi depresję, stany lękowe, histerię, napięcia nerwowe, szok, panikę, bezsenność, palpitacje. Gorzka pomarańcza likwiduje zastój krwi, co automatycznie poprawia pracę żołądka, wątroby, śledziony, serca.

Kiedy krew dobrze krąży jest więcej siły i energii, trudno się rozwinąć depresji. Nieoceniony przy depresyjnym nastroju olejek ylang ylang pochodzi z Indonezji i jest otrzymywany z kwiatów o przepięknym zapachu używanym również do tworzenia perfum. Jest także znanym afrodyzjakiem w Azji. Stosuje się ten olejek, aby złagodzić depresję, stany lękowe, nadciśnienie, zaburzenia krążenia, zapalenie jelit.

Olejek z drzewa różanego, otrzymywany poprzez destylację drewna Aniba Rosaeodora, pochodzi z Indii. Można stosować go na problemy z depresją, w braku równowagi psychicznej, przy uporczywych bólach głowy. Olejek pieprzowy jest silnie przeciwdepresyjny i przeciwbólowy. Jest otrzymywany z wysuszonych owoców pieprzu czarnego. Łagodzi również bóle mięśniowe i reumatyczne, przeziębienia i zatrucia pokarmowe.

Aby naturalne olejki dobrze służyły należy się zastosować do ulotki jaka jest dołączona do opakowania, gdyż są to substancje aktywne biologicznie. Znajduje się w nich stężona moc bardzo dużej ilości roślin. Np. aby wyprodukować jeden kilogram olejku z róży potrzeba 2 ton płatków. Przy konkretnym stosowaniu na dolegliwości zdrowotne warto recepturę ustalić ze specjalistą.*


Możecie Państwo aktywnie włączyć się w tworzenie działu Psychoterapia i Ziołolecznictwo poprzez propozycje tematów z tych dziedzin, o których chcielibyście dowiedzieć się więcej. Propozycje można zgłaszać na adres mailowy: z.leszczynska@gazetaolsztynska.pl


Dr Katarzyna Kęsicka
Certyfikowany Psychoterapeuta
Psychosomatoterapeuta
Fitoterapeuta

Specjalistyczne Centrum Psychoterapii i Ziołolecznictwa w Działdowie oraz Online, ul. Katarzyny 18/2, Tel: +48 793 055 588
www.facebook.com/psychoterapia.i.ziololecznictwo8
www.goldenline.pl/katarzyna-kesicka3


* Artykuł ma charakter informacyjny, nie jest poradą lekarską, ani farmaceutyczną.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. NA DEPRESJE PRACA I JESZCZE RAZ PRACA #3026672 | 88.156.*.* 23 gru 2020 18:42

    OD PRACY NIKT NIE ZMARŁ

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5