Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Z ostatniej chwii

2021-01-11 18:00:00 (ost. akt: 2021-01-11 17:51:05)

Autor zdjęcia: archiwum

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia oraz minister edukacji poinformowali, że od 18 stycznia uczniowie klas I -III wracają do szkoły.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował, że decyzja odnośnie powrotu uczniów klas I-III do szkoły była trudna do podjęcia. Zwłaszcza dlatego, że w Europie mamy do czynienia z trzecią falą pandemii. Podkreślił, że widać to wyraźnie np. w Niemczech, we Francji, Włoszech, czy też w Czechach i Słowacji.

W Polsce sytuacja jest na razie stabilna. - Nie ma dynamicznego wzrostu zachorowań na koronawirusa oraz zgonów, czy zajętych łóżek covidowych - mówił minister Adam Niedzielski.

Następnie minister edukacj narodowej Przemysław Czarnek poinformował, że 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do szkół.

Podkreślił, że decyzja została podjęta po wielu konsultacjach w ministerstwie, w terenie, z radą konsultacyjną ds bezpieczeństwa w szkole oraz z głównym inspektorem sanitarnym.

Jak mówił mninister edukacji, zostały opracowane wytyczne, dotyczące nauczania w szkole po feriach. Dodał, że to są zalecenia do zrealizowania w tych placówkach, gdzie jest to możliwe.

Mówił także o tym, że eksperci twierdzą, że powrót dzieci do szkół jest konieczny, a transmisja koronawirusa jest niewielka.
roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Unknown #3038594 | 83.20.*.* 11 sty 2021 19:47

    sŁABO

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages