środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Przeżyli ze sobą 50 lat

2021-01-12 09:11:23 (ost. akt: 2021-01-12 09:14:06)

Autor zdjęcia: UG Janowo

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Janowie dwie pary z terenu gminy Janowo świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Wójt Gminy Grzegorz Napiwodzki w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Joanny Janiak udekorował Jubilatów medalami, którymi postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy z dnia 2 września 2016 roku odznaczeni zostali Państwo: Teresa i Jan Jeżowscy oraz Longina i Krzysztof Komorowscy. Świętowanie przebiegało w bardzo serdecznej, wzruszającej atmosferze, a goście promienieli pogodnym nastrojem.

Były gratulacje, pamiątkowe dyplomy, kwiaty, upominki i życzenia. W związku z panującą sytuacją w kraju uroczystość nie mogła się odbyć w dotychczasowej formie. Ale i tak, mimo niecodziennych okoliczności, atmosfera była radosna i przepełniona uczuciem miłości i przyjaźni między małżonkami.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach. Jeśli zatem, ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań to dokonał wielkiego dzieła. Obecność Dostojnych Jubilatów dowodzi, że dochowali przysięgi małżeńskiej wbrew wszelkim przeciwnościom, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem; budowaniem nie niszczeniem; zaufaniem nigdy zwodzeniem; cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku.

Wzruszający moment odnowienia, złożonej przed 50-ciu laty przysięgi małżeńskiej skłania do przemyśleń i refleksji nad siłą wypowiadanych przez małżonków słów.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i zarazem podziękowania za półwiecze zgodnego i wytrwałego pożycia małżeńskiego stanowiącego wyzwanie i godny przykład do naśladowania. Niech jeszcze przez długie lata cieszą się szczęściem, zdrowiem, zażywając radości życia w kręgu swych dzieci i wnuków aby pełni młodzieńczego entuzjazmu odmładzani szczęściem rodzinnym mogli świętować kolejne rocznice wspólnego pożycia małżeńskiego.

Wójt Grzegorz Napiwodzki
UG Janowo

	https://m.wm.pl/2021/01/orig/11-671349.jpg
https://m.wm.pl/2021/01/orig/12-671351.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages