Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Fundusz kompensacyjny

2021-01-13 13:00:00 (ost. akt: 2021-01-13 09:40:49)

Autor zdjęcia: Pixabay

Wczoraj (12 stycznia) na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił założenia funduszu kompensacyjnego, który zakłada uproszczenie dochodzenia odszkodowania z powodu niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Minister Adam Niedzielski : Aby zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, zaproponowaliśmy rozwiązanie polegające na stworzeniu Funduszu Kompensacyjnego.

Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta. Świadczenia z Funduszu obejmą na początku osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw COVID-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r., u których wystąpiły działania niepożądane tj. konieczna była hospitalizacja przez co najmniej 14 dni.

Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia.
Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

- W Polsce mieliśmy do tej pory 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 32 miały charakter łagodny, 4 poważne i jeden ciężki, poważny - mówił we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski, który zapowiedział stworzenie funduszu kompensacyjnego dla osób hospitalizowanych po szczepieniach - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.
źródło: FB Mnisterstwo Zdrowia


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages