Znicz z Białej Piskiej zgasł w Nidzicy

2011-09-25 19:25:58 (ost. akt: 2011-10-02 23:09:58)

Pierwszej porażki w tegorocznym sezonie doznali piłkarze Znicza Biała Piska. W meczu 9 kolejki rozegranym 25 września w Nidzicy lider IV ligi uległ miejscowemu Startowi 2:1.

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania w wykonaniu Startu Nidzica i lidera tabeli Znicza Biała Piska to wyrównane spotkanie.

Goście z Białej Piskiej wystąpili w dzisiejszym spotkaniu bez swego czołowego strzelca Tomasza Tuttasa , który pauzował za kartki. Jeden i drugi zespół stwarzał groźne akcje ofensywne dla swego zespołu.

W 18' Paweł Sobotka decyduje się na strzał w stronę bramki , który bramkarz Znicza Andrzej Szyszko broni lecz obroniony przez niego strzał dobija ponownie Paweł Sobotka i gospodarze obejmują prowadzenie w tym spotkaniu.

Kilka minut później świetną akcję prawą strona pociągnął Grzegorz Mróz. Podana przez niego piłka na środek nie zostaje wykorzystana przez kapitana Startu Roberta Sobotka.Goście z Białej Piskiej również przeprowadzają liczne akcje ofensywne , które stają się łupem obrońców Startu oraz świetnie dysponowanego dzisiejszego dnia bramkarza Startu Sebastiana Sochy.

W drugiej połowie lider Znicz stara się zniwelować straty w dzisiejszym meczu. Groźna akcję przeprowadzają lewym skrzydłem Konrad Radzikowski i Mariusz Mogielski , lecz golkiper Startu broni strzał tego drugiego zawodnika.

Znicz przeważa w tej części meczu. W 65' w zamieszaniu podbramkowym Startu gola dla Znicza strzela Damian Radkiewicz doprowadzając do remisu w dzisiejszym spotkaniu.

Trener Startu Piotr Saternus przeprowadza zmiany w swoim zespole wprowadzając do gry Dominika Bróździńskiego i Adriana Roczenia. Ci młodzi zawodnicy Startu ,którzy są jeszcze juniorami siali sporo zamieszania pod bramką gości.

W kilka minut po golu Znicza Robert Sobotka wykonywał rzut rożny . W polu karnym gości najprzytomniej zachował się obrońca Startu Michał Zieliński i ładnym strzałem głową pod poprzeczkę zdobył drugą i zwycięską bramką dla Startu Nidzica w tym spotkaniu.

Do końca meczu trwała zażarta walka o każdą piłkę , lecz wynik już nie uległ zmianie.

,,Nie byliśmy zespołem gorszym od Startu Nidzica. Uważam że wynik remisowy byłby bardziej sprawiedliwszym rezultatem w dzisiejszym meczu. Przez spore fragmenty meczu , zwłaszcza w drugiej połowie to moja drużyna przeważała . Stracone dwie w głupi sposób bramki zadecydowały ,że moja drużyna opuszcza plac gry jako przegrana. W mojej drużynie zabrakło Tomka Tuttasa naszego czołowego snajpera który pauzował za kartki , a jednocześnie odbywał swą podróż poślubną .Uważam że wynik mógłby być inny gdybym miał do dyspozycji tego zawodnika - powiedział tuż po zakończonym spotkaniu trener Znicza Biała Piska Jan Pupek.''

Znicz Biała Piska po dzisiejszej porażce spadł na drugie miejsce w tabeli , a Start Nidzica awansował o jedno oczko i znajduje się na 4 miejscu.

Start Nidzica - Znicz Biała Piska 2:1 (1:0)
1:0 Paweł Sobotka (18')
1:1 Dawid Radkiewicz (65')
2:1 Michał Zieliński (69')

Jerzy Boczkowski
nidzica@gazetaolsztynska.pl

Komentarze 13 pokaż wszystkie komentarze w serwisie Coś się źle wyświetla? Widzisz błąd? Zgłoś nam to!

Dodaj swój komentarz

1. fdzfgzfg #397295 | 88.220.*.* 02-10-2011 10:47

nidzica przegrała wczoraj co się stało sędziowie nie pomogli ha ha

2. det #393294 | 153.19.*.* 27-09-2011 20:57

Biała nie mów, że dla Szyszki, Janika, Lutrzykowskiego i kilku innych szczytem marzeń jest 4 liga.

3. do nidzica #393234 | 93.154.*.* 27-09-2011 20:22

seniorzy trenują na bocznym boisku,stypendia to co ja wiem to 90 zł na miesiąc,start to tak jak janowiec klub typowo amatorski.jutro mają grać drugim składem

4. nidzica #393218 | 88.156.*.* 27-09-2011 20:06

piłkarze Startu mają bardzo dobre warunki treningowe , baze, wszyscy od starosty mają stypendia, kilku starszych zawodników otrzymuje dodatkowe profity od sponsorów i jeszcze za każdy wygrany mecz drużyna otrzymuje tysiac zlotych .Jezeli jest tak faktycznie nic dodac życzyć dobrych wyników i w srode w pucharze z amatorami z Janowca napewno wygrają.

5. biala #393157 | 88.220.*.* 27-09-2011 19:22

Wy się lepiej módlcie, żebyście utrzymali taką kadre do wiosny bo my damy rade

6. det #392476 | 153.19.*.* 26-09-2011 23:29

Biała, a kto tu sie śmieje ze Znicza? Wy się lepiej módlcie, żebyście utrzymali taką kadre do wiosny.

7. biała #392357 | 88.220.*.* 26-09-2011 21:00

Jak przyjedziecie do białej to zobaczymy kto wygra mecz to wtedy my będziemy się śmiać z was

8. uho #391654 | 91.94.*.* 26-09-2011 07:31

Brawo Panowie, wielkie gratulacje i podziękowania za mecz i wynik. Oby tak dalej;)

9. det #391618 | 153.19.*.* 26-09-2011 00:11

Ławicki nie jest już juniorem tak dla ścisłości.

10. kibic #391500 | 83.9.*.* 25-09-2011 21:18

Decie , naucz się czytać ze zrozumieniem. Redaktor miał na myśli Dominika i Adriana wprowadzonych po przerwie, a ty wylatujesz że Szczypiński i Rólka to też juniorzy. Owszem a z juniorów grali także Ławicki i Stasiukiewicz jeśli chodzi o ścisłość ale nie o to redaktorowi chodziło. Myśl trochę co piszesz

11. det #391484 | 153.19.*.* 25-09-2011 21:02