Sukcesy nidzickich kolarzy

2021-07-07 12:00:00(ost. akt: 2021-07-06 18:38:09)

Autor zdjęcia: WMKS Szkółka Kolarska SP1 Nidzica

SPORT|| Nidziccy kolarze z wyścigu na wyścig osiągają coraz lepsze wyniki. W 62 Małym Wyścigu Pokoju im. Ryszarda Szurkowskiego nidzickie kolarki wygrały klasyfikację drużynową dziewcząt.
25 czerwca wystartowaliśmy w III etapie 62 Małego Wyścigu Pokoju. Olga Pacuszka z naszej szkółki wystartowała w żółtej koszulce lidera, niestety w wyniku upadku ukończyła wyścig na ostatnim miejscu, w związku z powyższym niestety straciła koszulkę lidera.

W tym samym dniu na drugiej pozycji zawody ukończyła Hania Koszewska, wysokie lokaty pozostałych naszych młodych zawodników.

W kolejnych dniach braliśmy udział w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich, zawodnicy z naszej szkółki zanotowali wysokie pozycje.

Podkreślić na pewno należy: 10 miejsce Franka Fydrycha ze startu wspólnego. Indywidualna jazda na czas: 7 miejsce Olga Pacuszka, 10 miejsce Hania Koszewska.

Jako Klub WMKS Olsztyn przywozimy 7 medali, 3 tytuły Mistrza Polski i 4 tytuły V-ce Mistrza Polski.

Prosto z MP pojechaliśmy na zgrupowanie do Tumian, tam przez tydzień zawodnicy z czterech szkółek trenowali, bawili się, zawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.

Po zgrupowaniu stawiliśmy się na linii startu IV i V etapu 62 MWP w Grodzisku Mazowieckim i Cząstkowie Mazowieckim. Tutaj wiele się działo z różnym szczęściem.

Finał jest taki: Olga Pacuszka 1 miejsce w klasyfikacji generalnej 62 Małego Wyścigu Pokoju im. Ryszarda Szurkowskiego, Hania Koszewska 3 miejsce, Iga Skuza miejsce 6.

Tym samym wygrywamy klasyfikację drużynową dziewcząt. Michał Kiejziewicz zajął miejsce 11, Franek Fydrych —13, Oskar Zalewski —15, Igor Jastrzębowski —26, Miłosz Zdanowski —25. To były piękne szybkie dwa tygodnie. Jesteśmy dumni z naszych zawodników.

Nie zwalniamy - ten pociąg dopiero się rozpędza.