TS NIDA Nidzica trzecim klubem w Polsce

2021-07-12 12:10:00(ost. akt: 2021-07-12 11:36:41)

Autor zdjęcia: TS Nida

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW|| W dniach od 8 do 10 lipca w Biłgoraju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 / Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Nidziccy sztangiści zostali Mistrzami Polski
Biłgorajski pomost kolejny już raz okazał się szczęśliwy dla naszych sztangistów.

Nidzicki klub reprezentowało czterech zawodników: Hubert Pietrzak, Bartosz Burski, Konrad Możdżonek, Michał Jaworski. Trzech z nich wywalczyło tytuły Mistrzów Polski, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii klubu.

Sobota była dniem rywalizacji całej czwórki. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Hubert Pietrzak w kategorii wagowej do 61kg. Hubert wywalczył tytuł Mistrza Polski bijąc jednocześnie swoje rekordy życiowe i trzy rekordy Polski w tej kategorii wagowej w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Zawodnik uzyskał wynik 237kg (106+131).

W kolejnej kategorii wagowej do 67kg rywalizował Bartosz Burski, który wywalczył tytuł Mistrza Polski wynikiem 234kg (104+130).

W kategorii do 81kg walczył Michał Jaworski, który uzyskując wynik 287kg(127+160) także wywalczył tytuł Mistrza Polski.

W tej samej kategorii rywalizował również czwarty z naszych reprezentantów Konrad Możdżonek, który poprawiając swoje rekordy życiowe aż o 12kg wynikiem 176kg(75+101) zajął ostatecznie IX miejsce.

Trójka naszych Mistrzów nie miała sobie równych. Wychodzili na pomost jako ostatni w swoich kategoriach wagowych wykonując wszystkie swoje podejścia sami po sobie. Wygrywali z kilkunastokilogramową przewagą nad swoimi rywalami.

O poziomie naszych zawodników świadczy również klasyfikacja indywidualna wg punktacji Sinclaira, w której najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Michał Jaworski. Na trzecim miejscu podium w tej klasyfikacji stanął Hubert Pietrzak.
W klasyfikacji klubowej mężczyzn zajęliśmy trzecie miejsce w Polsce, ulegając tylko Mazovii Ciechanów i Budowlanym Nowy Tomyśl. W łącznej klasyfikacji klubowej ( sumowane wyniki kobiet i mężczyzn ) uplasowaliśmy się tuż za podium na miejscu czwartym wśród 61 klubów biorących udział w mistrzostwach.

Nasi zawodnicy nie mają chwili wytchnienia. Po powrocie w sobotnią noc z Biłgoraja tylko niedzielę spędzają w swoich domach. Już w poniedziałek wyjeżdżają wraz z trenerem Markiem Nachtygal na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do lat 17, gdzie będą kontynuować przygotowania do mających się odbyć w sierpniu Mistrzostw Europy. Gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi tak znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.