2022-06-14 11:36:43(ost. akt: 2022-06-14 11:54:29)
TS Nida

TS Nida

Autor zdjęcia: TS Nida

Na odbywających się w Leon w Meksyku Mistrzostwach Świata Juniorów U-17 zawodnik TS NIDA Nidzica Bartosz Burski w kat. 67 kg zdobył w dwuboju brązowy medal ustanawiając nowe rekordy Polski w tej kategorii wiekowej.
Wyniki Bartka: rwanie 116 kg, podrzut 153 kg, dwubój 269 kg. Medal naszego sztangisty to krążek nr 5 w historii startów polskich zawodników w MŚ U-17.

Jest to największy sukces zawodnika Towarzystwa Sportowego NIDA w historii klubu.

W zawodach wystąpił również Hubert Pietrzak, który nie został sklasyfikowany w dwuboju, w rwaniu z wynikiem 110 zajął czwarte miejsce i poprawił własny rekord Polski.

Zawodnikom i trenerowi Markowi Nachtygalowi składamy wielkie gratulacje za godne reprezentowanie naszego klubu na arenie międzynarodowej.